Dış Mekan Ahşap Kullanımı

Dış mekanlarda kullanılan ahşaplar hem şık hem de doğal bir görünüm vermektedir.

featured

Dış mekanlarda kullanılan ahşaplar hem şık hem de doğal bir görünüm vermektedir. Aynı zamanda çevre dostu kullanım olduğu için de son zamanlarda fazla rağbet görmektedir. Dekor Bahçe firması da özel yapım, seri üretim gibi birçok ahşap ürünleri yapmaktadır. Uzun yıllardır İstanbul’da müşterilerine hizmet veren firma her türlü dış veya iç mekan ahşap yapılar yapmaktadır.

Ahşap veranda, merdiven, duşakabin, dolap gibi birçok yapılar yapan firma ayrıca özel tasarımlar da yapmaktadır. Bunlar yanı sıra ahşap bakımı da yaparak müşterilerinin bu yapıları uzun süre kullanmalarını sağlar.

Ahşap Bakımının Önemi

Ahşap ürünlerin kullanıldığı ağaç türüne göre teak bakımı, ahşap bakımı ve deck bakımı uygulanır. Ahşap bakımı yapılmayan ürünler uzun süre kalıcılık sağlamamaktadır. Dış mekanlarda kullanılan ahşap ürünler hava şartlarına bağlı olarak kararma, yıpranma, grileşme ve çatlaklar oluşma gibi durumlarla karşılaşır. Bu gibi sorunlar yaşamak istemiyorsanız yıllık teak bakımı yaparak veya yaptırarak ürününüzü uzun yıllar kullanabilirsiniz.

Ahşap ürünler bakımı yapıldığı ve doğru kullanıldığı sürece asırlardır formunu koruyabilmektedir. Bu bakımlar belirli sürelerde yapılıp 30 dakika ila 1,5 saat arasında değişmektedir. Yapının boyutuna da bağlı olarak bu sürelerde değişkenlik olabilir. Aynı şekilde maliyet konusu da yapının boyutu ve kullanılması gereken malzemelerden dolayı değişkenlik göstermektedir. Dekor Bahçe sizlere uygun ve özel fiyatlar ile yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda deck bakımını kendiniz yapmak istediğiniz takdirde sizlere püf noktaları belirterek yardımcı olurlar.