Diş teli tedavisi nedir, kimlere yapılır

Diş teli tedavisi ortodontik tedavilere halk arasında verilmiş olan isimdir.

featured

Diş teli tedavisi ortodontik tedavilere halk arasında verilmiş olan isimdir. Diş yapıların çoğu kez kalıtsal olarak, bazen de bazı dış etkenler nedeni ile bazı bozukluklar oluşabilir. Diş yamuklukları, diş iskeleti sorunları ve diş yapısında oluşan çarpışıklıklar hem işlevsel olarak hem de estetik açıdan bir an önce tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Bu tür yapısal bozuklukların tedavisi için diş teli uygulamaları yapılır.

Diş teli uygulamalarında telin elastik deformasyonundan faydalanarak dişlere ölçülü bir kuvvet uygulanır. Bu baskı ile diş hareketi sağlanır. Ve zamanla bozuk olan diş yapılarının istenilen konuma getirilmesi sağlanır.

Diş teli uygulamalarında tellerin avantajı, dişlerin yapısını bozmadan ve geri dönülmez işlemler uygulanmadan diş yapısının düzeltiliyor olmadır. Diş telleri ile sadece dişler düzeltilmekle kalmaz.  Aynı zamanda iskeletsel bozukluklar da önemli ölçüde hatta çoğu kez tamamen düzelir. Bu düzeltme genellikle ağız dışından takılan aygıtlarla ya da fonksiyonel aygıt denen ve takılıp çıkartılabilen ve diş teli olarak tanınan aparatlarla yapılır.

Dişlerde görülen bu bozuk ve çapraşık yapıların tedavisi için bir yaş aralığı yoktur. Her yaştan kişide görülebilir. Ve her yaş aralığı için tedavi edilebilir. Elbette ergenlik dönemlilerinde yapılan diş teli tedavileri her zaman en etkili ve hızlı tedaviler olarak bilinir. Ancak yetişkinlerde ve ileri yaşlarda bu tedavi yapılabilmektedir.

Konya ortodontik ve diş teli tedavileri için Dt. Muhammed Kayhan ile iletişime geçebilirsiniz. Çocuk ya da yetişkin hasta grupları için tedaviler hakkında her türlü bilgiyi alabilirsiniz.

Konya diş teli fiyatları

Diş teli tedavilerinde hastaların merak ettiği birkaç önemli dinamik bulunuyor. Bu dinamiklere bakıldığında tedavinin ne kadar sürdüğü, tedavi sürecinde ağrı ve acı boyutu ve elbette tedavi maliyetleri önemli konular arasında yer alıyor.

2021 diş teli fiyatları Konya için en doğru ve net bilgilere ulaşabilmek istiyorsanız Dt. Muhammed Kayhan resmi web sayfasına giriş yapabilirsiniz. Burada yer alan online randevu seçeneği ile diş hekiminden ön muayene için randevu alabilirsiniz. İlk ve ön muayeneler her zaman tanı ve tedavi süreci için gerekli olan en önemli adımdır. Bu adım ile tedavi yöntemleri ve maliyetleri net olarak belirlenecektir.

Dt. Muhammed Kayhan kliniğinde uygulanacak olan diş teli tedavileri için en uygun fiyatlandırmalar sizlere sunuluyor. Her hasta için özel olarak yapılan bu tedavilerde kullanılacak olan diş teli türüne göre farklı fiyatlandırmalar yer alıyor. Hastaların seçimlerine göre hangi tür diş teli kullanımı olacağı belirlendikten sonra diş teli Konya fiyatları hakkında en net bilgilere ulaşabilirsiniz. Herkes için özel yapılan bu tedavilerde en doğru fiyatlandırmalar için ön muayene gerekliliği bulunuyor. Dt. Muhammed Kayhan ile diş teli uygulamaları hakkında görüşebilirsiniz.

Kaynak: https://muhammedkayhan.com/dis-teli-fiyatlari-konya-normal-ve-seffaf-dis-teli-tedavisi-konya/