Doğu Karadeniz’in Kıyı Kesimleri İçin Sağanak Yağış Uyarısı Verildi

featured

Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan tahmine göre, bugün Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinde Giresun ve Trabzon çevreleri ile Rize’nin batı kesimlerinde yerel kuvvetli olacak.

Yarın sabah saatlerinde etkisini kaybedecek yağışlar nedeniyle ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

Yapılan açıklamada, “9 Kasım 2023 Perşembe günü Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak, akşam saatlerinde Giresun ve Trabzon çevreleri ile Rize’nin batı kesimlerinde yerel kuvvetli olacak. Yağışların yarın sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor” denildi.

Yağışlar ne zaman etkili olacak?

Meteoroloji’nin tahminlerine göre, yağışlar Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde bugün akşam saatlerinden itibaren başlayacak. Yağışların, Giresun ve Trabzon çevreleri ile Rize’nin batı kesimlerinde yerel kuvvetli olması bekleniyor. Yağışların yarın sabah saatlerinde etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor.

Olumsuzluklara karşı dikkatli olunmalı

Meteoroloji, yağışlar nedeniyle oluşabilecek ani sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğini bildirdi.