Dron Pilotu Ne İş Yapar?

Drone ehliyeti almanız için yapmanız gereken en önemli kriterlerden biri 15 yaşını tamamlamış olup, bir sivil havacılık kurumuna drone ehliyeti almak için müracaatta bulunmaktır.

featured

Drone ehliyeti almanız için yapmanız gereken en önemli kriterlerden biri 15 yaşını tamamlamış olup, bir sivil havacılık kurumuna drone ehliyeti almak için müracaatta bulunmaktır. Özellikle İHA 0 ticari drone ehliyeti almak isteyenlerin en az 15 yaş sınırını geçmiş olması gerekmektedir. İnsansız hava aracı olan dronların hayatımıza girmesi ile birlikte, birçok alanda dronlar kullanılmaya başlanmıştır. Drone pilotu olmak için gereken drone eğitimi almaktır. Drone pilotluğu genellikle belirli bir bölgeyi kuş uçuşu çekmek ve o bölgenin kuş uçuşu haritasını çıkarmak amacıyla da drone pilotluğu eğitimi alınabilir.

Aynı zamanda video çekmek için de drone pilotluğu eğitimi alıp drone kullanmayı bilmek gerekmektedir. Drone pilotu olmanın şartları arasında, drone eğitimi almış ve drone pilotluğu eğitimini tamamlamış olmak gerekir ve bu eğitim sırasında uçuş bilgisine de hâkim olmak gerekmektedir. Sapmaz Havacılık sitesinden incelenebilir.

Nasıl Dron Pilotu Olunur?

Dron ehliyeti almak size özellikle ticari anlamda drone kullanmanız için gereklidir. Drone ehliyeti veren birçok kurum bulunmaktadır. Bunların başında sivil havacılık genel müdürlüğüne bağlı, sivil havacılık kurumları gelmektedir. İstediğiniz kilo ve ebatta drone kullanabilmek için, iyi bir sivil havacılık kursuna giderek almak istediğiniz düzeydeki drone ehliyetini kolaylıkla temin edebilirsiniz. Drone pilotluğu son zamanların en popüler meslek dallarından biri haline gelmiştir. Özellikle birçok alanda iş sahasına sahip olan drone pilotlu son zamanlarda gençler arasında oldukça popülerdir.

Günümüzde dronlar birçok alanda ve birçok kurumda kullanılmaktadır. Bu kurumların başında emniyet genel müdürlüğü, belediyeler, orman genel müdürlüğü yer almaktadır. Sapmaz Havacılık sitesinden inceleme yapılabilir.