Dünyaca Ünlü FedEx Şirketinin Merkezine Silahlı Saldırı Gerçekleştirildi

ABD'de, dünyaca ünlü kargo ve lojistik firması FedEx'in merkezine silahlı saldırı düzenlendi. Görgü tanıkları kitlesel saldırıda çok sayıda kişinin vurulduğunu ifade ederken, şirketin halkla ilişkiler sorumlusu polislere olayın toplu bir katliam olduğunu söyledi.

featured

ABD’de, dünyaca ünlü kargo ve lojistik firması FedEx’in merkezine silahlı saldırı düzenlendi. Görgü tanıkları kitlesel saldırıda çok sayıda kişinin vurulduğunu ifade ederken, şirketin halkla ilişkiler sorumlusu polislere olayın toplu bir katliam olduğunu söyledi.

ABD’nin Indianapolis şehrinde bulunan, kargo ve lojistik hizmeti sunan FedEx şirketinin merkezine silahlı saldırı düzenlendi.

ÇOK SAYIDA AMBULANS OLAY YERİNDE

AFP’nin aktardığına göre saldırıda çok sayıda kişi yaralanırken, ölü olup olmadığı ise henüz bilinmiyor. Olay yerine çok sayıda ambulans ve polis ekibi sevk edildi.

SALDIRGAN İNTİHAR ETTİ

Indianapolis polis sözcüsü Genae Cook ayrıca, saldırganın kendisini vurarak intihar ettiğini söyledi. Saldırıya tanıklık eden Jeremiah Miller isimli görgü tanığı ise, “Bir tür hafif makineli tüfek taşıyan ve ateş eden bir adam gördüm” ifadelerini kullandı.

“TOPLU KATLİAM” OLARAK NİTELENDİRDİLER

Şirketin halkla ilişkiler sorumlusu William Young, polislere olayın ‘toplu katliam’ olduğunu söylerken, daha fazla bilgi vermedi.