Dünyaca Ünlü Şefleri Buluşturan Gastromasa’ya Son 2 Gün

featured

 

 

Dünyaca ünlü şefleri ve gastronomi meraklılarını bu yıl da İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde buluşturacak olan Gastromasa için geri sayım başladı. 7 Kasım Pazar günü ziyaretçilerini ağırlayacak olan etkinlik workshoplar ve keyifli aktiviteler eşliğinde Türk mutfağının dünyaya açılan kapısı olmaya devam edecek.  Aralarında Dabız Munoz, Antonio Bachour, Oriol Castro, Vladimir Mukhin, Andoni Luis Aduriz, Diego Guerrero, Atsushi Tanaka gibi isimlerin bulunduğu dünyaca ünlü şefleri buluşturacak olan organizasyon gastronomi tutkunlarına unutulmaz bir deneyim yaşatacak.

 

Yedi yıldır gastronominin dünyaca ünlü isimlerini, Michelin yıldızlı şefleri ve dünyanın en önemli pastry chef’lerini Türkiye’de ağırlayan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı, dopdolu programı ve seçkin katılımcılarıyla bir kez daha ziyaretçilerini dünya gastronomisi ile buluşturacak.

 

7 Kasım 2021’de “Tasarım” temasıyla Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan organizasyon, tasarımı sadece tabaklar için kullanılan bir unsur olmaktan çıkarıp hayatlarımıza entegre etmeye hazırlanıyor.  Organizasyonun açılış konuşmaları Gastromasa Genel Müdürü Gökmen Sözen, Türk Mutfağı Araştırmacısı Vedat Başaran, Accor Grubu Türkiye Operasyonlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Swissotel the Bosphorus İstanbul Genel Müdürü Uğur Talayhan, Metro Toptancı Market CEO Sinem Türüng, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz tarafından gerçekleştirilecek.

 

ABD, İspanya, San Sebastian ve Almanya’dan Mugaritz Restaurant, Bachour Bakery, DiverXO, Restaurant La Vie Osnabrück, Disfrutar Restaurant gibi ünlü restoranların ödüllü şefleri Dabız Munoz, Antonio Bachour, Oriol Castro, Vladimir Mukhin, Andoni Luis Aduriz, Diego Guerrero, Atsushi Tanaka, Helene Pietrini, Ricard Camarena, Thomas Bühner, Fabrizio Fiorani, Kevin Lacote, Yoji Tokuyoshi, Igor Grishechkin, Syrco Bakker, Joao Rodrigues, Jonathan Bernsten, Paolo Casagrande, Juanjo Lopez, Thibault Sombardier ve Rodolfo Guzman’ı ağırlayacak olan Gastromasa, her yaştan meraklıları İstanbul’da buluşturacak.

 

Gastromasa etkinliğinin biletleri Biletix üzerinden tam 333 TL, öğrenci ise 224 TL’ye temin edilebilir.