Dünyanın En Başarılı Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Sektörü Fuarı Souvenir Expo Turkey, 2’nci Yılında 2.5 Kat Büyüdü !..

featured

“Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Sektörü, 

Souvenir Expo Turkey ile Dünya Pazarlarına Açılıyor !..”

 

Geçtiğimiz yıl Türkiye’de ilk kez düzenlenen dünyanın en başarılı Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya sektörü fuarı Souvenir Expo Turkey, 1-4 Aralık 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde sektör profesyonellerini ağırlamaya hazırlanıyor. ROTA Exhibitions Turkey Fuarcılık A.Ş. Ülke Müdürü Erdal Usta, “Geçtiğimiz yıl Türkiye’de ilk kez düzenlediğimiz Souvenir Expo Turkey, çok başarılı oldu. 2’nci yılında 2.5 kat büyüyen Fuarımız, Türkiye’de souvenir sektörünün dünya pazarlarına açılan kapısı oldu. Türkiye artık, yılın 12 ayı turist ağırlayan bir cazibe merkezi konumunda.  Souvenir Expo Turkey olarak hedefimiz, Türkiye’nin turizm gelirinin yüzde 25’ini karşılayan souvenir sektörünün 13 milyar dolarlık iş hacminin kat be kat artmasını sağlamak” dedi.  

 

TÜRKİYE, SOUVENİR SEKTÖRÜNDE ÜRETİM VE TEDARİK ÜSSÜ OLMAYI HEDEFLİYOR…

Türkiye’nin üretim gücüne ve potansiyeline inandıklarını belirten Erdal Usta, “Dünyanın en büyük turistik hediyelik ve hatıra eşya fuarı markası olan Souvenir Expo’yu Türkiye’ye getirdik. Amacımız, öncelikle Türkiye’nin souvenir sektöründe üretim ve tedarik üssü haline gelmesine katkı sağlamak. 2022 yılı sonunda 50 milyon turist ve 44 milyar dolar turizm geliri hedefine ulaşılacağına inanıyorum. Geçtiğimiz yıl pandemi koşullarında fuarımızda 92 ülkeden gelen ziyaretçi ağırladık. Ziyaretçilerimiz, dünyanın her yerinde satışa sunabilecekleri ürünleri Souvenir Expo Turkey’de aynı çatı altında görme fırsatı buldular. Seramikten ev tekstiline, yaz modası tekstil ürünlerinden geleneksel lezzetlere kadar pek çok ürün fuarımızda yer aldı. Ama en önemlisi ziyaretçilerimize ve katılımcılarımıza aslında sektörün çok farklı kalemlerini, akıllarına gelmeyen ürünlerin de souvenir olabileceğini ve bu gözle bakıldığında o ürünlerin çok daha katma değerli satılabileceğini göstermiş olduk. “ şeklinde konuştu.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ TURİSTİK HEDİYELİK EŞYA İLE İLGİLİ BU KADAR GÜÇLÜ BİR FUAR YAPILDI…

ROTA Exhibitions Turkey Fuarcılık A.Ş. Ülke Müdürü Erdal Usta sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye’de ilk kez turistik hediyelik eşya ile ilgili bu kadar güçlü ve büyük bir fuar yapıldı. 35 yıldır dünya genelinde düzenlenen ve souvenir sektörünün marka fuarı Souvenir Expo, Türk üreticilerimiz tarafından zaten yakından biliniyor ve ziyaret ediliyordu. Fuarın Türkiye’ye gelmesi sayesinde artık daha fazla firma, Souvenir Expo Turkey’in uluslar arası networküne dahil olarak, var olan işbirliklerini pekiştirme ve yeni pazarlara açılma fırsatı bulacak. Tüm dünyadan sektör profesyonelleri Souvenir Expo Turkey Fuarı’nda Türkiye’nin tüm turistik bölgelerinden fuarı ziyaret edecek toptancı ve perakendecilerle bir araya gelecekler.”.

SOUVENİR EXPO TURKEY 1-4 ARALIK 2022’DE İSTANBUL FUAR MERKEZİ’NDE…

Rota Exhibitions Turkey Fuarcılık A.Ş. tarafından düzenlenen Souvenir Expo Turkey Turistik Hediyelik ve Hatıra Eşya Fuarı, 1-4 Aralık 2022 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde ziyarete açılacak. Fuarda, kupa, magnet, anahtarlık, nazar boncuğu, mayo, bikini, peştamal, havlu, şort, güneş gözlüğü gibi yaz modası kıyafet ve aksesuarları, baklava, lokum, Türk kahvesi gibi ülkemizin dünyaca meşhur gıda ürünleri, zeytin, zeytinyağı, sabun gibi doğal ve organik ürünler, promosyon malzemeleri, valiz, çanta, kemer, deri aksesuarlar ve dekorasyon ürünleri gibi çok geniş kapsamda turistik hediyelik ve hatıra eşya ürünleri sergilenecek.

Fuarın katılımcı profilini, Souvenir Üreticileri, Hatıra Eşya Üreticileri, Turistik Hediyelik Eşya Üreticileri, Tekstil Üreticileri, Moda Firmaları, Bijuteri Firmaları, El Sanatları Üreticileri, Kozmetik Firmaları, Paketli Turistik Gıda Üreticileri, Promosyon Ürün Firmaları, Toptancılar, Yazılım Firmaları, Oyun ve Oyuncak Üreticileri ile Taşıma ve Lojistik Şirketleri oluşturuyor. Ziyaretçi profili ise Perakendeciler, Dağıtıcılar, İhracat Firmaları, Profesyonel Satın Alma Yetkilileri, Turistik Bölgelerdeki Marketler, Turistik Bölgelerdeki Butikler ve Giyim Mağazaları, Zincir Mağazalar, Müzeler, Havaalanları Duty Free firmaları, Souvenir Shoplar ve Otelleri kapsıyor.