Eden Hazard’dan Şok Karar! Futbolu Bıraktığını Açıkladı

featured

Futbol dünyasında sarsıcı bir haberle güne başlandı. Belçikalı yıldız futbolcu Eden Hazard, 32 yaşındayken profesyonel futbol kariyerini sonlandırdığını açıkladı.

Eden Hazard’dan Duygusal Veda

Hazard, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamayla veda etti: “16 yıllık profesyonel futbol kariyerim boyunca 700’den fazla maça çıktım. Dünyanın dört bir yanındaki sahalarda oynayarak hayallerimi gerçekleştirdim. Bu süre zarfında birçok değerli insanla tanışma şansına eriştim. LOSC, Chelsea, Real Madrid ve Belçika Milli Takımı’na ve bana destek olan herkese minnettarım. Ayrıca, bu süreçte yanımda olan sevdiklerime, danışmanlarıma ve taraftarlarıma özel teşekkür ediyorum. Yeni deneyimlerin peşinden gitme zamanı. Saha dışında görüşmek üzere.”

Hazard’ın Parlayan Kariyeri

Belçikalı futbolcu, Premier Lig’de Chelsea formasıyla sergilediği başarılı performansla büyük beğeni toplamış, bu başarısının ardından 115 milyon euro karşılığında Real Madrid’e transfer olmuştu. Ancak İspanya’da, özellikle sakatlıklarla dolu bir dönem geçiren Hazard, 500 günü aşkın süreyle sahalardan uzak kalmıştı. En son Getafe karşısında sahada 61 dakika boyunca forma giymişti.

Eden Hazard’ın bu ani kararı, futbol dünyasında büyük yankı uyandırdı.