Ekmeğe Yapılan Gramaj Hilesi Ekipler Tarafından Tespit Edildi

featured

Bahçelievler Belediyesi zabıta ekipleri, sabah saatlerinde ekmek fırınlarına gramaj ve hijyen denetimi yaptı. Denetim esnasında, 230 gram satılması gereken ekmeğin bazı fırınlarda 200 ve 205 gram olarak tüketiciye sunulduğu tespit edilerek gerekli işlemler yapıldı.

İstanbul Bahçelievler Belediyesi zabıta ekipleri ve gıda mühendisleri, sabahın erken saatlerinde ekmek fırınlarına yönelik gramaj ve hijyen denetimi gerçekleştirdi. Belediye ekipleri fırınların öncelikle temiz ve hijyen olmasına dikkat ederken çalışanların ise maske ve eldiven takıp takmadığını denetledi.

BAZI EKMEKLERİN GRAMI, SINIRIN ALTINDA ÇIKTI

Denetimler kapsamında girilen bir fırında yasal olarak 230 gram olması gereken ekmeğin 200 gram olduğu belirlendi. Yine aynı fırında tartılan bazı ekmeklerin de 205 gram olduğu tespit edildi.

EKİPLER TUTANAK TUTTU

Zabıta ve gıda mühendisleri tarafından ekmeğin belirlenen sınırın altında düşük gramajla satıldığına dair tutanak tutuldu. Tutanağın İstanbul Ticaret İl Müdürlüğü’ne gönderileceği ve fırına uygulanacak cezanın müdürlük tarafından belirleneceği öğrenildi.

”DENETİMLER 10 GÜNDÜR DEVAM EDİYOR”

Denetimi gerçekleştiren zabıta müdürü Ali Püskül, “Gramaj, hijyen ve fiyat denetimi yapıyoruz. Gündüz zaten denetimler devam ediyor. Biz de bu sabah gidebildiğimiz kadar fırına gideceğiz. Zaten 10 gündür gündüz denetimlerimiz devam ediyor. Bizim bölgemizde durum iyi sadece gramaj konusunda bir kaç yer var onun dışında normal. Tutanak tutuyoruz sanayi ticaret il müdürlüğüne gönderiyoruz onlarda işlem yapıyorlar. Hijyende sıkıntı olduğu durumlarda İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne tutanaklarımızı gönderiyoruz” dedi.