Elmalı Davasında Şok Gelişme: Çocukların Öz Babası İlk Kez Konuştu

Elmalı'da iki kardeşin anne ve üvey baba tarafından istismara uğramasıyla ilgili dava sürüyor. Süreç boyunca herhangi bir açıklama yapmayan çocukların öz babası, sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı'nın yaptığı "Neler Oluyor Hayatta" programına canlı bağlanarak ilk kez konuştu. "İlk ve son defa sizin yayınınızda açıklama yapıyorum" diyen baba, "Çocuklarımın gözlerinde şiddeti, korkuyu ve istismarı görüyorum" şeklinde konuştu.

featured

Elmalı’da iki kardeşin anne ve üvey baba tarafından istismara uğramasıyla ilgili dava sürüyor. Süreç boyunca herhangi bir açıklama yapmayan çocukların öz babası, sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” programına canlı bağlanarak ilk kez konuştu. “İlk ve son defa sizin yayınınızda açıklama yapıyorum” diyen baba, “Çocuklarımın gözlerinde şiddeti, korkuyu ve istismarı görüyorum” şeklinde konuştu.

Çocukların öz babası Gürhan bey, Kanal D ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” programına canlı bağlanarak ilk kez açıklamalarda bulundu.

“GÖZLERİNDEKİ KORKUYU GÖRÜYORDUM”

“İlk ve son defa sizin yayınınızda açıklama yapıyorum” diyen baba isyan etti. Çocuklarının yaşadığı korkunç olayı başta anlayamadığı, çocuklarına baskı altında rol yaptırıldığını iddia etti. “Kimseye zarar vermemem için başta benden gizlendi” diyen baba, olayı dava sürecinde öğrendiğini anlattı. Çocuklarını sık sık görmeye gittiğini söyleyen baba “Her gidişimde çocuklarımın gözlerinde şiddeti, korkuyu ve istismarı görüyorum” dedi. Çocukların yalan söylediği yönündeki iddialara ise “Çocuklarım yalan söylemiyorlar, onlara güveniyorum” ifadesini kullandı.

ÇOCUKLARIN DÖVÜLDÜĞÜNÜ İDDİA ETTİLER

Babanın çarpıcı açıklamalarının ardından konuşan babaanne Günay hanım, çocuklarım dediği torunları için “Zeytin tanesine hasret kalmışlar, onu tabağın altına sakladılar” dedi. Ardından da çocukları aldığında kendisine tuhaf davrandıklarını söyleyerek “Bizi döver misin?” diyerek ilginç sorular sorduklarını anlattı. Durumu anneye anlattığında annenin kahkaha atarak “Anne onlar çok yalancı” dediğinden bahsetti. Üvey babanın ise çocuklar için “onlar şeytan” ifadesini kullandığını söyledi. Çocuklara hırsızlık yaptırıldığını iddia eden babaanne gözyaşlarını tutamadı. Sonra da çocukların kabloyla dövüldüğünü, sırtlarında değnek kırıldığını ileri sürdü.