Elmas Bileklik Modelleri

featured

Kadınların en çok tercih ettiği takı ve aksesuarların başında bileklik geliyor. Hem günlük hayatta hem de özel günlerde takılabilecek türden çok sayıda bileklik modeli mevcut! Hatta, kadınların çok sayıdaki bileklik modeli arasından seçim yaparken zorlandıklarını söylemek gerekir. Bileklik satın almak isteyenlerin ilk tercihi genellikle pırlanta oluyor. Ancak, farklı bileklik modellerine de bir şans vermek gerekiyor. Bu noktada, siz de elmas bileklik modellerini listenize alabilirsiniz.

Neden Elmas Bileklik Modelleri Tercih Edilmeli?

Her şeyden önce, elmas taşının özelliklerinden bahsedelim! Elmasın dünyanın en sert taşı olduğu ispat edilmiştir. Farklı kesim şekillerine rastlanır. Türkiye’de en çok gül kesimi elmas kullanılır. Ayrıca, pırlanta kesimi de geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Elmas; aklınıza gelebilecek her takı ve aksesuarda kendisine yer bulabilir. Başta elmas bileklik olmak üzere elmas yüzük, küpe, kolye ve daha birçok ürünün çok sayıda alıcısı vardır. Elmas takı ve aksesuar; oldukça iyi bir tamamlayıcı parçadır. Bilhassa kadınların özel gün ve gecelerde abiye kıyafetler ile beraber kullanmaları söz konusudur. Bunun yanı sıra, günlük hayatta da her zaman şık ve zarif olmak isteyenler için uygun takı seçenekleridir.

Yakından takip edenlerin bildiği üzere pırlantada 4C kuralı vardır. Bir başka deyişle, kesim, karat, renk ve berraklık; pırlanta değerini ve fiyatını doğrudan etkiler. Ancak, başta elmas bileklik olmak üzere elmas ürünlerde böyle bir kurala rastlanmaz. Bir başka deyişle, elmas bileklik seçiminde 4C kuralına doğrudan bakılmaz. Yine de renk kriterinin önemli olduğunu ifade etmek gerekir. D harfinden başlayan ve Z harfine kadar devam eden renk kategorisi mevcuttur. Bunun yanı sıra, berraklık kriteri de önemlidir. Ancak, üzerinde iz bulunmayan elmas bulmak neredeyse imkansızdır. Bulunsa dahi fiyatının çok yüksek olduğunu ifade etmek gerekir. Kesim ise ürünün parlaklığı açısından son derece önemlidir.

Elmas Bileklik Seçiminde Hangi Hususlara Dikkat Edilmeli?

E-ticaretin yaygınlaşmasıyla beraber takı sektöründe de alışveriş yapmak eskiye kıyasla daha kolay hale geldi. İnsanlar; zevklerine ve ihtiyaçlarına uygun bir ürünü bulmak adına internetten araştırma yapıyorlar. Bu noktada, çok sayıda elmas bileklik modeline rastlamanın mümkün olduğunu söylemek gerekir. Elmas bileklik seçimi sırasında ürünün hangi kombin ile uyum sağlayacağına bakılmalıdır. Bir başka deyişle, bilekliğin nerede kullanılacağı önemsenmelidir. Elmas bileklik modelleri; genellikle göz alıcıdır. Şık ve zarif modellerin sayısı bir hayli fazladır. Sade modellere çok az rastlanır. Bu noktada, birçok elmas bileklik modelinin özel gün ve gecelerde kullanılmaya müsait olduğunu ifade etmek gerekir.

Elmas; sonsuzluğu simgelemesiyle dikkat çeker. Eski çağlara dair bir sembol olarak yorumlanır. Her ne kadar akla gelebilecek her ortamda elmas bileklik modeli kullanılabileceği iddia edilse de özellikle davetler ve toplantılar için uygun bir aksesuar olduğunu hatırlatmak gerekir.