Emirates, COVID-19 için Güncel Güvenlik Önlemlerini Duyurdu

featured

Emirates tüm yolcuları ve çalışanlarına güvenli ve sağlıklı bir seyahat deneyimi sunmaya devam ediyor.

 

COVID-19’un ilk gününden bu yana yolcularının ve çalışanlarının sağlıklı ve güvenli bir seyahat deneyimi yaşayabilmelerini öncelik haline getiren Emirates, yakın zamanda uygulamaya başladığı çok yönlü yeni güvenlik önlemleri ile yolcularına seyahatlerinin her adımını güvenle ve gönül rahatlığı ile planlama imkânı sunmaya devam ediyor. Transfer hizmetlerinden, uçak içine kadar her alanda incelikle uygulanan hijyen politikalarından, temassız check-in teknolojilerine, Emirates Havayolu’nu tercih eden yolcular, güvenle ve korunarak eşsiz bir seyahat deneyimi yaşama fırsatını elde ediyor.

 

 

Emirates Havayolu COVID-19 için Güncel Güvenlik Önlemleri

 

Hijyen

  • Tüm özel transfer araçlarının, her bir şoför değişiminde iç ve dış tüm dezenfektasyon işlemleri yapılmaktadır.

 

  • Kemerler, kapı kolları, koltuklar gibi tüm temas noktaları her bir yolcu sonrasında dezenfekte edilmektedir.

 

  • First Class ve Business Class ile seyahat eden veya Emirates Skywards Platinum ve Gold üyesi tüm yolcular için özel check-in ve güvenlik alanları bulunmaktadır.

 

 

Temassız İşlemler

 

  • Tüm Emirates yolcuları güvenli bilet işlemleri için temassız check-in alanlarını kullanabilir veya biyometrik check-in işlemleri için önceden kaydolarak temassız biyotmetrik yüz tanıma teknolojisi ile uçağa binebilirler.

 

  • Her türlü teması en aza indirmek ve sosyal mesafeyi sağlayabilmek için havalimanlarında tek bir giriş ve çıkış noktası, sıra ve bekleme alanlarında yer işaretleri ve bekleme salonlarında azaltılmış kişi kapasitesi uygulanmaktadır.

 

  • First Class yolcuları dijital menüden hiçbir temasa gerek kalmadan sipariş verebilir; Business Class yolcuları ise Emirates ekibi tarafından servis edilen seçkin büfeden seçimlerini yapabilirler.

Uçak İçi Önlemler 

 

  • Uçak içi tuvaletler, 1 saat 30 dakika üzerinde süren tüm uçuşlarda 45 dakikada bir temizlenmektedir ve tüm tuvaletlerde el yıkama talimatlarıyla birlikte dezenfektan sabunlar bulunmaktadır.

 

  • Battaniye, yastık, kulaklık gibi kişisel kullanıma sunulan tüm ürünler her bir yolcu için özel olarak hazırlanmakta ve hijyen kurallarına uygun olarak paketlenmektedir. Koltuk arkalarında bulunan dergiler kaldırılmıştır ve uçuş güvenlik kartları düzenli olarak dezenfekte edilmektedir. Tüm atık poşetleri ise her uçuş sonrası yenileri ile değiştirilmektedir.

 

  • First Class ve Business Class’taki yemek menüleri dijital olarak sunulmakta ve OnAir uçak içi Wi-Fi ile tümüne erişilebilmektedir.

 

Esneklik ve Güvence: Yenilikçi ürünleri ve hizmetleriyle sektöre yön vermeyi sürdüren Emirates, kısa süre önce sunmaya başladığı ve 31 Mayıs 2022’ye kadar süresini uzattığı cömert ve esnek rezervasyon politikaları ile yolcu hizmetlerini bir adım öteye taşıdı. Havayolu ayrıca yolcularına, 30 Kasım’da veya bu tarihten önce yaptırdıkları rezervasyonlarda çoklu risk içeren seyahat sigorta seçeneği de sunuyor ve yolcu sadakat programı üyelerinin  millerini ve statülerini korumalarına yardımcı oluyor.

 

Sağlık ve güvenlik: Yolcularının sağlığını ve rahatını  birinci önceliği sayan Emirates, yolculuğun her adımında  kapsamlı bir dizi güvenlik tedbiri aldı. Bir süre önce temassız teknolojiyi uygulamaya koyan havayolu , dijital doğrulama hizmeti kapasitesini artırarak yolcularına, artık tüm Emirates uçuş ağı içerisinde kullanılabilen IATA Travel Pass uygulamasından daha çok yararlanma olanağı sunuyor.