Emlakçı Seçiminde Dikkat Edilecek Hususlar Nelerdir?

featured

Günümüzde ev bulabilmek insanların en önemli problemleri halinden birisine dönüştü. Eğitim için veya çalışmak amacıyla şehir değiştiren insanlar özellikle kiralık evlere ihtiyaç duyuyorlar. Bununla birlikte parası olan ve parasını değerlendirmek isteyen kişiler de satılık dairelere yönelebiliyorlar. Emlakçılık ve inşaat sektörü ülkemizde her geçen gün büyüyor. Peki bir emlakçıya gitmeden önce veya internetten araştırdığımız emlakçılara nasıl güveneceğiz? İşte sizler için derlediğimiz emlakçı seçiminde dikkat edilecek hususlar:

  • Emlakçılık sektöründe ne yazık ki birçok emlakçı güvenilir değildir. İnsanlar her şeyden önce çalışacağı emlakçıdan güvenilir olmasını beklemelidir.
  • Bunun yanında günümüzde emlakçılar ne yazık ki birçok fırsat kovalıyorlar ve insanlara yüksek fiyatlı evler veriyorlar. Yüksek komisyon talep eden ve fiyatları çok yüksek olan emlakçılardan da yine kaçınmak gerekiyor.
  • Diğer tüm sektörlerde olduğu gibi emlakçılık sektöründe de güler yüzün ve samimiyetin önemi bir başkadır. Sizlerde emlakçı seçimlerinde bu kriterlere muhakkak dikkat etmelisiniz.
  • Bir emlakçıda aranacak diğer en önemli özelliklerden birisi de emlakçının çevresinin geniş olmasıdır. Bununla birlikte farklı seçenek ve opsiyonlar sunan emlakçılara başvurduğunuz zaman aradığınız kriterlerdeki evleri bulabilmeniz de daha mümkün olacaktır. Fikirtepe gayrimenkul fırsatlarını değerlendirerek aradığınız evlere ulaşabilmeniz artık mümkün.

Kiralık Daire Bakarken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

İstanbul, Ankara, İzmir derken bütün büyük şehirlerde kalacak ev sıkıntısı giderek büyüyor. İnşaat maaliyetleri her geçen gün artıyor bu durum inşaat sektöründe görev yapan kişilere de büyük bir darbe vurmuş durumda.  Artan nüfusa karşılık yapılan evler ne yazık ki yeterli gelemeyebiliyor. Özellikle İstanbul bu konuda oldukça vahim bir durumda. Bu şehir her yıl dışarıdan on binlerce göç alıyor ve İstanbul’da yaşayan insanların sayısı giderek artıyor. Peki örneğin Caddebostan emlak fırsatlarından yararlanıp kiralık bir daire ararken dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?

  • Kiralanacak evinizin iş yerinize olan uzaklığı oldukça önemlidir. Özellikle aynı yakada ev bulabilmek İstanbul’da oldukça önemlidir. Bu açıdan bakıldığında kiralanacak evinizin iş yerinize olabildiğince yakın olmasına özen göstermelisiniz.
  • Kiralanacak evin durumu ve bakımı sizden önce nasıl oturulduğu da önemli bir husustur. Bakımsız, eski ve dayanıksız evlerden kaçınmalısınız. İstanbul’un bir deprem bölgesinde bulunduğunu daima göz önünde bulundurmalısınız.
  • Yine seçeceğiniz evin sahibi de bu anlamda oldukça önemlidir. İyi bir ev sahibine sahip olursanız her ay kira artışını konuşmak zorunda kalmazsınız. Günümüzdeki ev sahipleri ne yazık ki her geçen ay kiralara zam talep edebiliyorlar.

Tüm bu hususlar emlakçı ve ev seçiminde önemli olan hususlardandır. İstanbul’da ne yazık ki aradığınız kriterlere uygun bir ev bulabilmek çok mümkün gibi gözükmüyor. Kadıköy gayrimenkul sayesinde ise aradığınız kriterlerdeki evlere ulaşabilmeniz ise daha mümkün ve olası gözüküyor. İstanbul’da ev kiralamak veya ev satın almak isteyen kişiler muhakkak bu adrese başvuruyor.