En İyi Kolajen

featured

Kolajen ne işe yarar? Kolajen dendiğinde akla cilt bakımı ve güzellik gelse de aslında tüm vücutta bulunan, oldukça işlevsel bir proteindir. Vücudun toplam ağırlığının yüzde 6’sını oluşturduğu için oldukça önemlidir ve düzenli olarak alınmalıdır.

Birçok gıda türünde kolajen olmakla birlikte bazı durumlarda kişilerin aldıkları yetersiz kalabilir. Bu durumda kullanılan takviyeler vücudu desteklemeye yardımcı olur. Dört tip kolajen olup kullanıldığı yerlere göre şöyledir;

  1. Tip 1: Vücutta bulunan kolajenin yüzde 90’ını meydana getirmekte olup kemik, deri, kıkırdak, diş ve tendonlarda bulunur.
  2. Tip 2: Eklemlerde kullanılmaktadır.
  3. Tip 3: Kas, organ ve damarlarda yer almaktadır.
  4. Tip 4: Cilt katmanlarında bulunur.

Kolajen ne işe yarar incelendiği zaman kullanım alanına göre değiştiği görülmektedir. Genel hatlarıyla daha sağlıklı saçlara, daha genç bir cilt yapısına ve hücrelerin aktivitesini arttırmaya yardımcı olur.

Hangi Kolajen Alınmalı?

En iyi kolajen tavsiyesi bu ürünleri kullanmadan önce birçok kişi tarafından incelenir. Ancak bu kapsamda yer alan çok sayıda seçenek vardır. Bunlar rasgele değil bilinçli kullanılmalıdır. Dolayısıyla gereksinimlerinize göre hareket edilmelidir.

Örneğin daha genç bir cilt ve sağlıklı saçlar için Tip 1 kullanılmalıdır. Diğerleri de farklı amaçlara yönelik yararlanılmaktadır. Firmamız farklı markalara ait değişik ürünleri, aromasız ve tatlandırıcı olmadan size sunmaktadır. Bunlar her birini inceleyebilir, ihtiyacınıza en uygun olanı ekonomik fiyatlarla satın alabilirsiniz.