Erciyes Kayak Merkezi Pist ve Diğer Özellikleri

Erciyes Kayak Merkezi, toplam 102 km'lik 34 farklı kayak pisti ile devasa bir plana sahip. Kayak merkezinin Erciyes, Hacılar, Develi, Tekir ve Hisarcık olmak üzere beş kapısı bulunuyor.

featured

Erciyes Kayak Merkezi, toplam 102 km’lik 34 farklı kayak pisti ile devasa bir plana sahip. Kayak merkezinin Erciyes, Hacılar, Develi, Tekir ve Hisarcık olmak üzere beş kapısı bulunuyor. Zorluk derecesine göre kırmızı, siyah ve mavi olarak sınıflandırılan en kısa parkurlar 300 metreden başlıyor ancak 2575 metrelik büyük parkurlar da var. Kayak Merkezi, profesyonel ve amatör kayakçılar için ideal bir arazi oluşturur. Erciyes’te bu eşsiz kayak deneyimini yaşayabilmek ise herkes için mümkündür. Bu kapsamda hizmet sunan firmamız, THK T2 sertifikalı pilotlarımızın yeni bir hizmeti olan kayak eğitimi ve snowboard eğitimleri herkesin bu deneyimi yaşayabilmesine fırsat sunmuş oluyor.

Bunlarla birlikte; yeni bir hizmet olarak snowboard kiralama olanağını da yine firmamız aracılığıyla elde edebileceksiniz. Bu bağlamda; sertifikalı eğitmenlerimiz eşliğinde benzersiz bir tatil deneyimi de yaşanabilecektir. Erciyes Kayak Merkezi çeşitli aktiviteler sunmaktadır. Bunlardan bazıları uçurtma kayağı (snowkiting) ve helikopter kayağı (heliskiing) aktivitelerinde öne çıkar. Türkiye’nin önde gelen kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Kayak Merkezi, Kayseri ili merkez ilçesine 25 km uzaklıkta yer alır.

Erciyes Kayak Nasıl Yapılır?

Erciyes’in yamaçları kayak tutkunlarına adrenalin yaşatıyor. Milyonlarca yıl önce püsküren lavların oluşturduğu değişen eğimler sayesinde Erciyes dağı, kış kayakçılarına adrenalin dolu her türlü pistte kayak yapma imkânı da sunuyor. Son teknoloji telesiyejler ve son teknoloji teleferik sistemleri ile yaklaşık 25 kilometrekarelik bir alanı kaplayan Kayseri kayak merkezi 8 tesisten oluşan ağıyla ziyaretçilerine farklı noktalarda kayak yapma imkânı sunuyor.  Türkiye’nin lideri olan Erciyes, Tekir, Hacılar, Hisarcık ve Develi’nin ağzındaki pistlerle hem amatör hem de profesyonel kayakçılara kayak yapma imkânı sunuyor.

Kaynak: https://touractivite.com/erciyes-kayak-merkezi/