Erdoğan, İsrail’e ve Batı’ya Karşı Hamleler Yapıyor

featured

Economist Haberine Göre, Erdoğan İsrail’in Gazze’yi Bombalamasına Karşı Harekete Geçiyor

Economist’in haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail’in Gazze’nin kuzeyini yerle bir etmesi ve Batı’nın ikiyüzlülüğüne karşı hamleler yapıyor. Erdoğan, İsrail’in bombalama kampanyasının başlangıcından bu yana Gazze’de öldürülen 68 medya çalışanına atıfta bulunarak, “Her gün bir gazeteci öldürülüyor. Ama yıllardır bize basın özgürlüğü konusunda vaaz veren kurumların hiçbiri tek kelime bile söylemiyor.” ifadesini kullanıyor.

Batı Ülkelerine Yönelttiği Suçlamalar Geçerliliğini Koruyor

Economist’e göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Müslüman bir lider olarak dünya siyasetinde ön plana çıkıyor ve Batı’nın ikiyüzlülüğü hakkındaki suçlamaları tüm dünyanın dikkatini çekiyor. İsrail’in bombardımanlarında öldürülen sivillerin sayısının 20 bini geçtiği belirtilirken, Erdoğan’ın Batı’ya yönelik eleştirilerinin haklılığını koruduğu ifade ediliyor.

Türkiye’nin Eleştirileri Batı’nın Savunduğu Değerlerin Retorikten İbareti Ortaya Koyuyor

Haberde, Türkiye’nin Gazze konusundaki eleştirilerinin ve Erdoğan’ın hamlelerinin Batı’nın savunduğu değerlerin sadece retorik olduğunu ortaya koyduğuna dikkat çekiliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eleştirilerinin haklı olduğu ve Batı için utanç verici olduğu belirtiliyor.