Estetisyen Feyza KARAASLAN Uyardı: “Sosyal Medyada Satılan Sağlık Ve Güzellik Ürünlerine Dikkat Edin”

featured

Sosyal medya platformlarında influencer kesimi tarafından tanıtılan sağlık ürünlerinin insan sağlığına zararlı olabileceğini ve uzak durulması gerektiğini belirten Estetisyen Feyza KARAASLAN, “Sosyal medyada gitgitde türüyen bu kozmetik ürünleri; ciddi anlamda cildinize zarar verebilir. İçeriği ve ne olduğu tam anlamıyla bilinmiyor ve fiyat politikalarıda çok komik” dedi.

Hollanda’da bulunan By Feyza Beauty kliniğin kurucusu, bunun önüne geçilebilmesinin zor olduğunu; kullanıcıların bilinen marka ve bileşenler dışında uzak durması gerektiğini, kendi güzellik uzmanlarına sormaları gerektiğini ve doktorlarına danışarak bu tarz ürünlerin kullanılması gerektiğini savunuyor.

Ayrıca “Özellikle Instagram bu konuda ciddi adımlar atıyor. Bu ürünlerin sponsorlu reklam çıkışını engelliyor ama bir takım üçüncü parti yazılımlar sayesinde; bu markalar reklamlarını yapabiliyorlar” diye belirtti.

Kendisinin de yakın zamanda kozmetik ürünlerinin çıkacağını bildiren Feyza KARAASLAN, Avrupa’da üretileceğini ve satış ağının yoğunlukla Avrupa bölgesinde olacağını söyledi. Standartlarının da buna göre düzenlendiğini ve yaklaşık bir buçuk yıldır üzerinde çalıştığını belirtti.