Evde Sabun Paketleme İşi

featured

 

 

Evden ek iş yaparak gelir sağlamak isteyen kişiler tarafından en çok tercih edilen işlerden birisi de evde sabun paketleme işidir. Sigorta, yol, yemek masrafı yapmak istemeyen sabun fabrikaları, genel olarak sabunların paketlenmesi ve süslenmesini başka kişilere yaptırmaktadırlar. sabun paketleme işi yapan kişiler, firmaların gönderdiği ürünleri alarak süsleme ve paketleme işini yaparak sipariş sayısı kadar sabun paketlemektedir.

 

Evde Sabun Paketleme İşi Nedir?

Evinizde yapabileceğiniz birçok paketleme işi bulunmaktadır. Bu işlerden biri de evde sabun paketleme işidir. Paketleme işini tek başına yapabileceğiniz gibi kendi oluşturduğunuz gruplar halinde de yapabilirsiniz. Paketleme işinden kar elde etmek istiyorsanız kendi oluşturduğunuz gruplarla düzenli olarak iş almalısınız. Sabun paketleme işinde firma tarafından sabunlar ve paketleme malzemeleri evinize teslim edilir. Sabunları özelliklerine göre paketlemeli ve kargoya vermelisiniz.

 

Evde Sabun Paketleme İşi Kazancı Nedir?

Evde sabun paketleme işi yaparak kazancınız sizin çalışma temposuna göre değişmektedir. Paketleme işlemi kolay ve pratik bir iş olduğu için günde 100 sabunu paketleyebilirsiniz. Tanesi 60 ila 100 kuruş arasında değişen paketleme işinden aylık kazancınız ortalama olarak 5000 TL’yi bulabilir.

 

Evde Sabun Paketleme İşinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle olumsuz bir izlenim yaratmamak açısından sabun paketlerinin teslim tarihini geciktirmemeniz gerekmektedir. Anlaşma sağladığınız firma paketleme işinin teslimi için size belirli bir süre belirlemektedir. Verilen tarihler içerisinde paketlenen sabunları firmaya kargolanması gerekmektedir. Firma üzerinde güvenilir bir izlenim oluşturmak açısından ürünlerin zamanında teslimi oldukça önemlidir. Sabun paketleme işini yapabileceğiniz kadar almanız da oldukça önemlidir. Deneme yaparak ne kadar paketleme yapabileceğinizi görmelisiniz. Yapabileceğinizden fazla ürün aldığınızda ürünlerin teslimini geciktirebilirsiniz ki bu da firma için sizin açınızdan olumsuz bir izlenim oluşturur. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise ürünlere özen göstererek paketleme işini gerçekleştirmelisiniz.

 

Evde Sabun Paketleme İşi Veren Firmalar Nasıl Bulunur?

Genellikle sabun fabrikaları ve sabun üreticileri tarafından verilen paketleme işi için bu firmalara telefon aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda evde sabun paketleme işi veren firmalar genel olarak internete iş ilanı koymaktadırlar. Bu ilanlardan başvuru yaparak anlaşma sağlayabilirsiniz. Sonrasında ise sabun paketleme işine başlayabilirsiniz.