Farklı Çağlardan İki Tarihi Kahramanın Hayatı, Mayıs’ta DocuBox HD Ekranlarında

featured

 

 

Uluslararası medya kuruluşu SPI International bünyesinde HD kalitesiyle izleme deneyimi sunan belgesel kanalı DocuBox HD, ilginç yapımlarıyla muhteşem deneyimlerin kapısını açıyor. Mayıs ayında DocuBox HD ekranlarında, iki farklı çağda yaşamış iki tarihi kahramanın destansı hayat öykülerini izleyeceğiz.

Calamaity Jane (Calamaity Jane) – 18 Mayıs Çarşamba, Saat 19:00

Batı Amerika’nın Büyük Ovalarından Rocky Dağlarına, Apache Rezerv Bölgesinden Deadwood’a Calamity Jane, ilk yerleşmeci konvoylarını takip eden, desperado’larla at süren bir Amerikan efsanesidir. Batının Efsanesi, Batı Amerika’nın gerçek öyküsünü, özellikle de kadınlarını ve bu kadınların en ilginci Calamity Jane’i anlatıyor. Efsanenin ötesine geçen film, Calamity Jane adıyla da tanınan Martha Canary’nin çarpıcı gerçek öyküsüne ve 19’uncu yüzyılın ikinci yarısında yaşadığı hayata odaklanıyor. 

 

Makedonya’lı Büyük İskender (Alexander The Great, The Macedonian) – 23 Mayıs Pazartesi, Saat 19:00

Makedonya’dan Hindistan’a, Büyük İskender’in hayatına yakından bakıyoruz. Tarih boyunca her zaman ayrı bir statüye sahip olmuş olan Büyük İskender, Romalılar ve Grekler için bir kahraman, Araplar için bir elçi, Batılılar için bir mitoloji kahramanı. Büyük İskender, ezeli düşmanı, büyük Pers Kralı Darius’un izini umarsızca sürerken, Hindistan sınırlarına dek yayılan bir coğrafyada antik dünyaya Grek uygarlığını tek başına yayan kişi. Ancak, “gerçek” İskender’den, hayatından ve hayatını çevreleyen olaylardan günümüze kalan nedir? Tarihi kahramanın birçok farklı tanımından ve zaferlerle dolu fetihlerinin arkeolojik kalıntılarından yola çıkan bu film, günümüzde bile bir ilham kaynağı olmayı sürdüren bu efsanevi karakterin bir portresini çiziyor

 

DocuBox HD yayınlarına, seçkin TV platformları Vodafone TV kanal 163, D-Smart Kanal 58 ve KabloTV Kanal 122 üzerinden ulaşılabiliyor.

 

SPI International, DocuBox HD’nin yanı sıra Türkiye’de yayın yapan diğer kanallarıyla da kaliteli yapımlar sunuyor. SPI International bünyesinde, ülkemizin yanı sıra 25 ülkede 30 milyon kişiden oluşan geniş bir abone kitlesine ulaşan keyifli filmlerin adresi FilmBox, popüler TV dizileri, gişe rekorları kıran Hollywood filmleri, yılların eskitemediği klasikler ve gibi farklı türlerde içerik sunuyor. FilmBox Extra, ağırlıklı olarak aksiyon ve gerilim türü filmleri ekranlara getiriyor. SPI International kanalları arasında, canlı karşılaşma heyecanı da sunan dövüş sporu kanalı FightBox, adrenalin sporu yarışmalarını ekrana taşıyan Fast&FunBox, dünyanın ilk HD moda kanalı olan FashionBox yer alıyor