Fetal ve Neonatal İle Kötü Obstetrik Sonuçlar

Genel kapsamda İstanbul tüp bebek gebeliklerinde obstetrik komplikasyonlar ve fetal sonuçlarla ilgili çalışmalar devam etmektedir.

featured

Genel kapsamda İstanbul tüp bebek gebeliklerinde obstetrik komplikasyonlar ve fetal sonuçlarla ilgili çalışmalar devam etmektedir. Bazı araştırmalar tüp bebek gebeliklerinin yüksek tansiyon, erken doğum ve düşük doğum ağırlığı gibi olumsuz obstetrik ve perinatal sonuçlara yol açabileceğini bildirmektedir. Tüp bebek gebelikleri ayrıca nörogelişimsel anormallikler ve bozukluklarla ilişkilendirilmiştir. Bu sonuçların çoğu, tüp bebek tedavisinin bir sonucu olarak artan çoğul gebelik riskine bağlanabilir. Ayrıca doğal olarak gebe kalan infertilit hastalar, tüp bebek tedavisi ile gebe kalan hastalarla aynı doğum kusurları riskine sahiptir. Başka bir deyişle, kısırlığın kendisi doğum kusurları için bir risk faktörü olabilir. Daha fazla bilgiye profdrhasmetmesutozsoy sitesinden ulaşabilirsiniz.

Erken Doğum

Prematürelik: Tüp bebek tedavisi ile gebe kalan kadınlarda erken doğum riski artmaktadır. Çalışmalar, tüp bebek tedavisi ile tekil gebeliklerde erken doğum riskinin artabileceğini, ancak dondurulup çözülmüş embriyo transferleri ile riskin azaltılabileceğini göstermektedir. Tüp bebek tedavisi gören kadınlarda ileri anne yaşı, sigara kullanımı gibi bazı risk faktörleri erken doğumdan sorumlu olabilir.

Doğum Kusurları

Tüp bebek İstanbul tedavisinin bebek sağlığı üzerindeki etkileri iyi bilinmemekle birlikte, doğal yollarla gebe kalan infertilit hastalarda anormallikler gözlenmesi, infertilitenin doğumsal anomaliler için bir risk faktörü olabileceğini düşündürmektedir.  Özetle tüp bebek tedavisi ile gebe kalan anne adayları bazı riskleri olabilir. Daha fazla bilgiye profdrhasmetmesutozsoy sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://www.profdrhasmetmesutozsoy.com/istanbul-tup-bebek-merkezi