Fransızlar, Yılın 11’inde Bizim Çocuklara Yer Vermedi!

Lille, PSG'nin 4 yıllık hegemonyasını yıkarak Fransa Ligue 1'de Burak Yılmaz, Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı'nın büyük katkısıyla mutlu sona ulaştı. Ancak Fransızların, milli futbolcularımızın hiçbirini yılın takımına koymaması hayrete düşürdü. Bizim çocukların yerine ileri uçta PSG'den Mbappe ve Neymar, sağ bek mevkinde ise Lens'ten Jonathan Clauss yer aldı.

featured

Lille, PSG’nin 4 yıllık hegemonyasını yıkarak Fransa Ligue 1’de Burak Yılmaz, Zeki Çelik ve Yusuf Yazıcı’nın büyük katkısıyla mutlu sona ulaştı. Ancak Fransızların, milli futbolcularımızın hiçbirini yılın takımına koymaması hayrete düşürdü. Bizim çocukların yerine ileri uçta PSG’den Mbappe ve Neymar, sağ bek mevkinde ise Lens’ten Jonathan Clauss yer aldı.

Fransa Ligue 1’de milli futbolcularımızın formasını giydiği Lille, 10 sene sonra şampiyonluğa ulaştı. Bizim çocuklara sergiledikleri müthiş performansa rağmen yılın takımında yer verilmedi.

TÜRK TARAFTARLARIN TEPKİSİNİ ÇEKTİ

Şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Burak Yılmaz, Yusuf Yazıcı ve Zeki Çelik, Ulusal Profesyonel Futbolcular Birliği tarafından hazırlanan sezonun 11’ine alınmadı. Bu karar Türk taraftarlar ve Lille taraftarları arasında tepki çekti.

LIGUE 1’İN SEÇTİĞİ YILIN 11’İ: Navas (PSG), Reinildo (Lille), Kimpembe (PSG), Marquinhos (PSG), Clauss (Lens), Tchouameni (Monaco), Andre (Lille), Paqueta (Lyon), Depay (Lyon), Mbappe (PSG), Neymar (PSG).

Fransızlar, bizim çocuklara yılın takımında yer vermedi!