Futbol Maçındaki Tartışma Kanlı Bitti: Ağabeyin Cezası Belli Oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde yaşanan ve futbol maçında başlayıp kavgayla sonuçlanan olayın mahkemeye yansıyan sonuçları, toplumda infiale neden oldu. 22 Mayıs tarihinde yaşanan ve halı saha maçında kardeşi Fahri Çetin’e (24) ‘faul’ yapılması nedeniyle başlayan tartışma, ağabey Osman Çetin (25) ve Eren Kuşçu (18) arasında kanlı bir kavgaya dönüştü.

Kritik Anlar ve Ağır Sonuç

İddialara göre, faul meselesi nedeniyle ortaya çıkan tartışma, mahallede yaşanan karşılaşmayla kavgaya döndü. Kavganın büyümesi beinwon üzerine olay yerine gelen Osman Çetin, av tüfeğiyle Eren Kuşçu’ya ateş açtı. Olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, ağır yaralanan Eren Kuşçu’yu Kayseri Şehir Hastanesi’ne kaldırdı fakat genç yaşta olan Kuşçu, doktorların tüm çabasına rağmen kurtarılamadı.

Yargı Süreci ve Kesinleşen Ceza

Olayın ardından gözaltına alınan Osman Çetin ve kardeşi Fahri Çetin, adliyeye sevk edildi. Mahkeme süreci sonunda, Osman Çetin ‘Kasten Öldürme’ suçundan tutuklanırken, kardeşi Fahri Çetin ise ‘Öldürmeye İştirak’ beinwon giriş suçlamasıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Sporun barış ve dostluk getirmesi gereken bir araç olmasına rağmen, bu tip olayların yaşanıyor olması toplumda büyük üzüntü yarattı.