GastroANTEP Festivali’ne Katılım 1 Milyonu Aştı: Kültür ve Lezzet Şöleni

featured

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı iş birliği ile gerçekleştirilen GastroANTEP Kültür Yolu Festivali, 16-24 Eylül tarihleri arasında düzenlendi ve 9 gün süren bu muhteşem etkinliğe yaklaşık 1 milyon 200 bin kişi katıldı. Gazi şehrin güneşten, topraktan ve tarihten gelen yerel lezzetlerini tüm dünyaya tanıtmayı amaçlayan festival, bu yıl 5’incisi ile yine büyük ilgi gördü. Festival, farklı şehirlerden ve yurt dışından binlerce ziyaretçiyi ağırladı.

Unutulmaz Konserlerle 9 Gün Boyunca Coşku Yaşandı

9 gün boyunca akşam saatlerinde sevilen sanatçılar; Fatma Turgut, Oğuzhan Koç, Derya Uluğ, Uğur Aslan, Sinan Akçıl, Ebru Yaşar, Alişan, Murat Dalkılıç ve Merve Özbey, sahne alarak dinleyicilere müzik dolu anlar yaşattı. Festival Park Ana Sahnesi dışında da şehrin farklı noktalarında müzikseverler, Şahinbey Parkı Amfi Tiyatro, Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi ve Kalbi Antep Meydanı Sahneleri’nde; Aşk Masalı, İkilem, Züleyha ile Sınırsız Eğlence ve Elif Buse Doğan gibi sevilen fortunejack sanatçılar ve müzik grupları ile buluştu.

Festivalin Renkli Anları

GastroANTEP Kültür Yolu Festivali, aynı zamanda Gazi şehrin benzersiz lezzetlerini ve kültürünü tanıtmayı hedefliyor. Festival süresince katılımcılar, Gaziantep’in otantik lezzetlerini tatma ve geleneksel müzik, dans gösterileri gibi kültürel etkinliklere katılma fırsatı buldu. Festivalin renkli anları ve coşkulu konserler, katılımcılara unutulmaz anlar yaşattı ve şehrin kültürünü, müziğini ve lezzetlerini doyasıya yaşamalarını sağladı.

GastroANTEP Kültürel Miras ve Gastronomi Buluşması

Her yıl büyük bir coşku ve ilgiyle beklenen GastroANTEP Kültür Yolu Festivali, bu yıl da Gaziantep’in zengin kültürel mirasını ve gastronomik değerlerini binlerce kişiye tanıtarak, bölgenin tanıtımına önemli bir katkı sağladı. Festival, aynı zamanda Gaziantep’in, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri bir araya getirerek kültürel alışverişin ve dostlukların fortunejack giriş pekişmesine olanak tanıdı.