Gaziantep’te aslan paniği! Kafesini parçalayıp kaçarak 3 kişiyi yaraladı

Gaziantep'te aslan paniği! Kafesini parçalayıp kaçarak 3 kişiyi yaraladı
Gaziantep'te aslan paniği! Kafesini parçalayıp kaçarak 3 kişiyi yaraladı

GTürkiye’nin en büyük hayvanat bahçesi olan Gaziantep Hayvanat Bahçesi’nde bir aslan kafesinden kaçtı. Bilinmeyen bir nedenle kafesini parçalayarak kaçan aslan, bakıcısı Cebrail K. dahil 3 kişiyi yaraladı. Aslanın kafesinden çıkması üzerine ziyaretçiler tahliye edildi.

ASLAN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Giriş ve çıkışlara kapatılan hayvanat bahçesine çok sayıda sağlık, polis ve itfaiye ekibi yönlendirildi. Kaçan aslan nedeniyle Hayvanat Bahçesi içerisinde panik yaşanırken, kıstırılan aslanın etkisiz hale getirildi.

YARALILARIN DURUMU İYİ

Yaralıların Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavilerinin sürdüğü ve durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Olayın kontrol altına alınmasının ardından hayvanat bahçesine yeniden ziyaretçi alınmaya başladı.

BİR ANLIK DİKKATSİZLİK SONUCU KAÇMIŞ

Bu arada, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, hayvanat bahçesinde besleme yapıldığı sırada aslanlardan birinin bir anlık dikkatsizlik sonucu bakıcısını yaraladığı belirtildi. Açıklamada, “Durum kontrol altına alınmış olup bakıcı personelimizin sağlık durumu iyidir. Personelimiz kontrol amaçlı müşahede altına alınmıştır. Hayvanat bahçemiz olağan seyrinde hizmetine devam etmektedir.” ifadeleri kullanıldı.

“BİR ADAMIN YÜZÜ KANLAR İÇİNDEYDİ”

Hayvanat bahçesinde gezdikleri sırada aslanın kaçtığını gördüğünü aktaran Mustafa Söylemez adlı vatandaş, “Bir adam koşa koşa geldi önümüze. Yüzü parçalanmıştı. Yüzü kanlar içindeydi. Bize ‘Aslan var, kaçın’ dedi. Çocuklarla birlikte kaçtık. O sırada çıkmaz bir tarafa geldik. Bir kapı vardı. O kapıyı kırıp bir odanın içine girdik, kapıyı kapattık. 15 dakika boyunca orada bekledik. Orada bulunan bir kişinin bahçede çalışan tanıdığını aradık. O da aslanın etkisiz hale getirildiğini söyledi. Onu duyunca dışarıya çıktık. Görevliler bize ‘Bu binde bir olacak bir şey, ağaçtan çıkmış’ falan dediler. Biz korkuyla dışarıya çıkarken yeni misafir alıyorlardı. Ben kapıya geldiğimde taşkınlık çıkarınca içeriye alımı durdurdular” sözlerine yer verdi.

Gaziantep'te aslan paniği! Kafesini parçalayıp kaçarak 3 kişiyi yaraladı