Geçen Gece Yaşanan Hezimet Beşiktaş’ta Şenol Güneş Dönemini Sonlandırdı

featured

Son zamanlarda yaşanan olumsuz sonuçların ardından Beşiktaş’ta beklenen oldu: Teknik direktör Şenol Güneş istifa etti. Lugano ile oynanan UEFA Konferans Ligi maçında alınan mağlubiyet son damla oldu ve bu sonuçla birlikte Şenol Güneş, Beşiktaş ile olan serüvenine nokta koydu. Bugün yapılan idmana çıkmayan Güneş, takımın başında olmayacağının sinyalini vermiş oldu.

Beşiktaş yönetimi de yaşanan bu gelişme üzerine olağanüstü seçim kararı aldı. Yönetimden yapılan açıklamada, olağanüstü seçimli onikinumara genel kurul toplantısının ne zaman yapılacağının detayları önümüzdeki hafta bir basın toplantısıyla duyurulacak.

Beşiktaş Kulübü, Şenol Güneş’in istifası hakkında bir açıklama yaparak, Şenol Güneş’e emekleri için teşekkür etti. Açıklamada, “Teknik Direktörümüz Şenol Güneş, Beşiktaş’a katkıları için teşekkür ediyoruz. Beşiktaş camiası olarak Şenol Güneş’e bundan sonraki futbol yaşantısında başarılar diliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Şenol Güneş’in istifası, Beşiktaş’ta yeni bir dönemin onikinumara giriş başlangıcını işaret ediyor. Taraftarlar, kulübün bundan sonraki süreçte hangi yönetim anlayışıyla hareket edeceğini ve teknik direktörlük görevi için hangi isimlerle anlaşılacağını merakla bekliyor.