Geri Dönüşüme Katkı Sağlayan Yeni Nesil Ambalajlar

Geri Dönüşüme Katkı Sağlayan Yeni Nesil Ambalajlar

featured

 Çevre kirliliğinin günden güne artması neticesinde dünya çapında birçok kısıtlamalar gündeme gelmiştir. Türkiye’de ise son yıllarda plastik poşet kullanımında sınırlama getirilmesi ve çevrenin Bir hayli kirlenmesinden dolayı halk bilinçlenmiş böylelikle doğada kolay çözünebilen ambalajlara yönelme olmuştur.

Baskılı kraft çanta gibi ürünler son derece doğa ile dost hammaddelerden üretilir. İğne yapraklı ağaçlardan ve yumuşak kabuklardan elde edilmiş olan hammadde aracılığıyla üretilen bu çantalar yaklaşık olarak 10 kilogram kadar yük kaldırdığından dolayı da son derece dayanıklıdır. Uzun süre kullanıldığından dolayı üzerine basılacak olan firma logosu aynı zamanda reklam amaçlı da kullanılır. Doğal olmalarından dolayı beyaz ve kahverengi tonlarında piyasaya sunulmuş çantalardır.

Kraft Kese Kâğıtları

Kraft kese kağıdı gıda ile temas ettiği anda herhangi bir sağlığa zararlı durum oluşturmaz. Bu tarz ürünleri kullanan işletmelerin çevre bilinci gelişmiş ve sorumluluk sahibi olan firmalar arasındadır. Bu kâğıtların üzerine de firma logoları ya da içeriğinde bulunan ürünlerin basılması da söz konusu olduğundan dolayı son derece kullanışlıdır. Hamburger kutusu yine aynı şekilde Zirve Kullan At sitesi aracılığıyla üretilip piyasaya sunulmuştur. Sıcakta temas ettiğinde ve gıda ile teması halinde sağlığa zararlı herhangi bir durum oluşturmazlar. Müşterinin talepleri doğrultusunda farklı şekillerde de üretilmektedir. Sipariş vermek için ve modelleri incelemek için Zirve Kullan At internet sitesine girerek ürünler incelenebilir.