Gıda Güvenliği Uzmanlık Eğitimi Uzaktan Eğitim

Gıda güvenliği uzmanlık eğitimi 2019 yılında 2 pakete ayrılarak hizmet sunmaya başlamıştır.

featured

Gıda güvenliği uzmanlık eğitimi 2019 yılında 2 pakete ayrılarak hizmet sunmaya başlamıştır. Bu eğitim programı 2 gün sürerek TSC Kariyer Enstitüsü Gıda Mühendisliği Platformu’nun eğitim faaliyetlerinden yararlanır. 2020 yıllarında ortaya çıkan COVİD-19 virüsünden dolayı örgün eğitim faaliyetleri 31.12.2021 tarihine kadar durdurulmuştur. Bu sebeple Uzaktan Eğitim sistemi kullanılarak eğitim vermeye devam edilir.

Gıda güvenliği eğitimini gıda sektöründe kariyer hedefleyen, gıda mühendisliği, gıda teknikerliği, gastronomi, beslenme ve diyetetik, kimya, kimya mühendisliği, ziraat mühendisliği, veterinerlik bölümü gibi mezun olanlar veya 2.sınıf ve ileri düzeyinde bulunan kişiler başvuru yapabilir. Hazırlık sınıfında bulunan veya 1.sınıfta okuyan kişiler bu programa kayıt yapamaz.

ISO 22000:2018Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi

Dünya genelinde güvenli gıda üretim zinciri oluşturulması amacıyla kurulan bu sistem 2018 yılında ISO 22000 güncellenmesi ile oluşmuştur. Gıda sektöründe bulunan tedarikçiler, kullanıcılar, tüketiciler ve ilgili ekiplerin aralarındaki iletişimin takibi ve bunun sonucunda güvenli gıda tespiti sağlanır.  Bu sistem içerisinde gıda zincirindeki son aşamaya kadar takibi yapılan güvenliğin anahtar kelimeleri şu şekildedir;

  • – İnteraktif iletişim
  • – Sistem yönetimi
  • – Ön gereksinim Programları
  • – HACCP prensipleri

Eğitimi verilen gıda güvenliği semineri programında; Gıda güvenliğine güncelleme yapılarak ISO 22000 gelişinin koşullarının tartışılması ve değerlendirilmesi, ISO 22000 standardının temel gereklilikleri, ön gereklilik programlarının tanıtımı, risk analizi, ISO 22000 içeriğine uygun destekli seminer anlaşması, Bu güncellemenin doküman sistematiğine yansıması gibi konular ele alınır.

Kaynak: https://www.tsckariyer.com/gida-guvenligi-uzmanlik-egitimi/