Gizem Canbulut’u öldüren katilin ifadesi yayınlandı!

Burdur'da, eski sevgili oldukları iddia edilen Gizem Canbulut ile Eren Yıldız dün parkta bir araya geldi. Burada çıkan tartışmada, Yıldız, Canbulut'u boğazından bıçaklayarak katletti. Kaçtıktan sonra polislere teslim olan Yıldız tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yıldız verdiği ifadesinde, adına sahte hesaplar açıldığını söyledi ve "Çıplak kadın ve erkek resimleri paylaşılıyordu. Gizem'in açtığına inandım. Bana, 'Hayatını karartacağım. Benim olacaksın. Seni rezil ederim' dedi" ifadelerini kullandı.

featured

Burdur’da, eski sevgili oldukları iddia edilen Gizem Canbulut ile Eren Yıldız dün parkta bir araya geldi. Burada çıkan tartışmada, Yıldız, Canbulut’u boğazından bıçaklayarak katletti. Kaçtıktan sonra polislere teslim olan Yıldız tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yıldız verdiği ifadesinde, adına sahte hesaplar açıldığını söyledi ve “Çıplak kadın ve erkek resimleri paylaşılıyordu. Gizem’in açtığına inandım. Bana, ‘Hayatını karartacağım. Benim olacaksın. Seni rezil ederim’ dedi” ifadelerini kullandı.

Bucak Necati Topay Ticaret Meslek Lisesi’nde, aynı dönem farklı sınıflarda öğrenim gören Gizem Canbulut ile Eren Yıldız, dün saat 13.30 sıralarında, Yunus Emre Parkı’nda buluştu. Eski sevgili oldukları öne sürülen Canbulut ile Yıldız arasında tartışma çıktı.

GENÇ KIZI BOĞAZINDAN BIÇAKLADI

Tartışma sırasında Eren Yıldız, Gizem Canbulut’u boğazından bıçakladı. Genç kız olay yerinde hayatını kaybederken, kaçtıktan sonra evine gidip, cinayeti ihbar eden Eren Yıldız polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Eren Yıldız, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak, cezaevine gönderildi.

4 AY SEVGİLİ OLDUKLARINI SÖYLEDİ

Eren Yıldız’ın poliste ve savcılıkta verdiği ifadesinde, Gizem’i 2 yıldır tanıdığını, 4 ay sevgili olduklarını, genç kızın ailesi istemediği için ayrıldıklarını belirtti.

“HESAPLARDAN ÇIPLAK KADIN VE ERKEK RESİMLE PAYLAŞILIYOR”

Ayrıldıktan kısa bir süre Instagram’da adına yaklaşık 100 sahte hesap açıldığını belirten Yıldız, “Bu hesaplardan da çıplak kadın ve erkek resimleri paylaşılıyor, hatta resimdeki kafa kısımları kesilip benmişim gibi sahte hesaplardan paylaşılıyordu. Kimin yaptığını bilmiyordum. 8- 9 ay bu şekilde devam etti. Gizem’in yaptığını düşünerek, kendisine sordum” dedi.

“GİZEM’İN AÇTIĞINA İNANDIM”

Yıldız daha sonra , “Bana sadece bir hesap açtığını söyledi. Bana, ‘Sen ekran fotoğraflarını alıp bana at, ben silmeyi biliyorum’ dedi. Ben de kendisine atmaya başladım. O da fotoğraflarımı attığım hesabı kapatıyordu. Bu tür kapatmaları sadece hesap sahibi yapabilir. Gizem’in açtığına inandım. Olaydan bir gün önce, akşam saatlerinde cep telefonundan Gizem’i aradım. ‘Konuyu nasıl çözeceğiz?’ diye sordum. ‘Buluşalım yüz yüze konuşalım’ dedim. Kabul etti” ifadelerine yer verdi.

“‘BENİM OLACAKSIN YOKSA SENİ REZİL EDERİM’ DEDİ”

Olay günü Canbulut’a mesaj attığını belirten Yıldız, “‘Neredesin’ dedim. ‘Okul civarındayım’ deyince, Yunus Emre Parkı’na geçeceğimi söyleyip, orada buluşalım dedim. Ben evden çıkarken sürekli yanımda taşıdığım, bıçağın içinde bulunduğu montumu giydim. Öğlen 12.00 gibi buluştuk. ‘Bu işler senin başının altından çıkıyor. Bu hesapları sen açıyorsun’ dediğimde bağırmaya başladı. Sinirlendi ve ‘Ben yapmadım’ dedi. Israr edince kendisinin yaptığını söyledi. ‘Niye yaptın?’ diye sorunca da aramızda itiş-kakış oldu. Bana, ‘Senin hayatını karartacağım. Benim olacaksın. Yoksa seni rezil ederim’ dedi. ‘Polise şikayet edeceğim’ dedim. ‘İstediğin kadar polis araştırsın, bir şey bulamaz’ dedi. O sırada çok sinirlenmiştim. Bıçakladığımı hatırlamıyorum. En son Gizem’i kanlar içerisinde yerde gördüm. Çok korktum. Bıçağı atarak olay yerinden uzaklaştım” dedi.

“BÖYLE DAVRANMASININ SEBEBİ BAŞKA KIZLARLA KONUŞMAMI İSTEMEMESİDİR”

Eve gittikten sonra anne babasına olanları anlattığını kaydeden Yıldız, “‘Beni polise teslim edin’ dedim. Ellerimi yıkadım. Tişörtümü çıkardım. Sonra ailem polisi aradı. Gizem’in bütün amacı ve böyle davranmasının sebebi benle muhabbet etmeyi sürdürmek, başka kızlarla konuşmamı, arkadaşlık yapmamamı istememesidir” dedi.