Golden Pulse Awards’tan Abdi İbrahim’e Üç Ödül Birden

featured

 

Abdi İbrahim, sağlık ve iyi yaşam alanında faaliyet gösteren kurum ve markaların başarılarını ödüllendirmek amacıyla düzenlenen Golden Pulse Awards’ta, “Yılın En İyi İnovasyonu”, “Yılın En İyi Ar-Ge Çalışması” ve “Yılın En İyi Kurumsal İletişim Ekibi” kategorilerinde ödül kazandı.

İLAÇ sektöründe 110 yıldır hayatı iyileştirme hedefiyle faaliyet gösteren Abdi İbrahim, sağlık alanında gerçekleştirdiği Ar-Ge ve iletişim çalışmalarıyla ödüller kazanmaya devam ediyor.

MD Magazin tarafından düzenlenen Golden Pulse Awards yarışmasında Abdi İbrahim, yara örtüsü projesiyle “Yılın En İyi İnovasyonu” ve “Yılın En İyi Ar-Ge Çalışması” ödülünü kazandı. Sağlık ve iyi yaşam alanında faaliyet gösteren firmaların ödüllendirildiği yarışmada ayrıca, Abdi İbrahim Kurumsal İletişim Ekibi de 2021 yılında gerçekleştirdiği iletişim çalışmaları ile “Yılın En İyi Kurumsal İletişim Ekibi” ödülüne layık görüldü.

Golden Pulse Awards’ta, Farma & OTC, Health & Wellness, Sağlık İletişimi, Marka Ekipleri ve Özel Ödüller olmak üzere toplam 5 ana bölümde ve 46 alt kategoride ödül verildi.

Abdi İbrahim, Ar-Ge, inovasyon ve sürdürülebilirlik çalışmaları ile fark yarattı

Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmasötik Teknoloji Anabilim Dalı Hekimlerinin araştırmaları ve Abdi İbrahim’in desteği ile Türkiye’de ve dünyada ilk kez geliştirilen yara örtüsü, diyabet yaralarının iyileşmesini iki kat hızlandırıyor. Dünyada benzeri olmayan ürün, Abdi İbrahim patentiyle dünyada 41 ülkede satışa sunulacak.

“Hayatı ve Geleceği İyileştirmek” misyonuyla çalışan Abdi İbrahim Kurumsal İletişim Ekibi pandemi koşullarına rağmen sağlık sektöründe ses getiren projelere imza atmayı başardı. Abdi İbrahim, 2021’de “Sağlık ve Spor”, “Sosyal İnovasyon”, “Gençlerde Bilim Farkındalığı Yaratma” ile “Toplumsal İhtiyaçlar İçin Gönüllülük Projeleri” olmak üzere dört konuya odaklanan toplumsal yatırım programını hayata geçirdi.

“Sosyal İnovasyon” adına sağlık ve ilaç alanında sosyal inovasyon sağlayacak projelere destek sağlamak için ‘İyileştiren Fikirler Yarışması’nı başlatan Abdi İbrahim, bu yıl içinde gerçekleştirdiği ve şirketin Türk ilaç sektörü ile ülke ekonomisine katkısını ortaya koyan sosyoekonomik etki raporunu açıkladı. Deloitte tarafından hazırlanan ve şirketin 2020 yılı Türkiye faaliyetlerini kapsayan “Değişen Dünyanın İyileştiren Gücü Abdi İbrahim’in Türkiye’deki Sosyo-ekonomik Etkisi” isimli rapor ile eşzamanlı olarak, “Geçmişten Geleceğe İyileştirme Yolculuğu” başlıklı 2019 -2020 dönemini kapsayan 5. Sürdürülebilirlik Raporu’nu da paylaştı.

Abdi İbrahim Kamu İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü Oğuzcan Bülbül, ilaç sektöründeki başarılı çalışmaları değerlendiren Golden Pulse Awards’tan alınan ödüller hakkında şunları söyledi. “Hayatı iyileştirme” misyonu kapsamında 110 yıldır, yaptığımız Ar-Ge ve sosyal sorumluluk projelerimizle toplumu iyileştirmeye devam ediyoruz. Almış olduğumuz bu ödüller bizi araştırma, inovasyon ve iletişim çalışmalarımıza daha tutkulu ve daha fazla sorumluluk alarak devam etme yönünde cesaretlendiriyor. Hem Abdi İbrahim hem Türk tıbbı adına aldığımız ödüllerden dolayı mutluluk duyuyoruz.”