Gölgelik File Ne İçin

Gölgelik file, çoğunlukla güneş alan açık alanlarda, bahçede, çardakta, kamelyada, havuz kenarında,  kullanılan ve güneşin zararlı UV ışınlarını en aza indirgeyen filelerdir. 

featured

Gölgelik file, çoğunlukla güneş alan açık alanlarda, bahçede, çardakta, kamelyada, havuz kenarında,  kullanılan ve güneşin zararlı UV ışınlarını en aza indirgeyen filelerdir.  Cilt kanseri, cilt lekeleri,  güneş yanığı, cilt sarkması, erken yaşlanma, cildin kırışması gibi vücuda geri dönülemez hastalıklar oluşturan güneşin UV ışıkları insan vücuduna ve de özellikle cildine pek çok şekilde zarar vermektedir.

Gölgelik file bahçe, balkon, veranda, otopark, oyun alanı, havuz başı, gibi güneşe maruz kalabileceğiniz pek çok alanda gölgelik yaparak güneşin insana vereceği zararlı ışınları en aza indirgeyerek bu zararlı ışınların vücudumuzda oluşturacağı hastalıklardan korumayı hedeflemektedir. Böylece siz ister yalnız ister sevdiklerinizle beraber güzel vakit geçirirken fileler sizi bu zararlı ışınlardan koruduğu için dış ortamda saatlerce gönül rahatlığı ile zaman geçirebilirsiniz.

Gölgelik File Faydaları Nelerdir?

Gölgelik file vücudumuzu güneşin zararlı ışınlarından korurken aynı zamanda tam anlamıyla güneşsiz bir ortamda kalmamızı önleyerek güneşin faydalı olan D vitamininin emilimini de cildimizin sağlaması için bize olanak sunmaktadır. Gölgelik file çeşitlerini aklınıza gelebilecek bütün açık mekanlarda güneşten korunmak için kullanılabilmektedir.

Yeşil File Ne İçin Kullanılır?

Genellikle çimen yeşili renginde olan ve bahçelerin, evlerin, villaların, apartmanların, kafelerin, restoranların, parkların, seraların, tarlaları kaplayıp dış alandan ayırmak için kullanılan yeşil file çoğunlukla bahçe duvarı olarak kullanılmaktadır. Yeşil file bahçe duvarı sayesinde bahçenizin dış ortamla irtibatı kesilerek dışarıdaki insanların siz bahçenizde rahat hareket ederken sizleri görmesini önleyerek mahremiyetinizi korumanızı sağlamaktadır. Böylece bahçenizde istediğiniz şekilde dinlenebilir, havuzunuz varsa yüzebilir, eğlenebilir, oynayabilir ve bahçenizin tüm güzelliklerinin tadını gönül rahatlığı ile çıkarabilirsiniz. Yeşil file fiyatları için Gölgelik file sitesini ziyaret edin.

Sera Gölgelik File Ne İçin Kullanılır?

Günümüzde özellikle seracılıkla uğraşan sebze ve meyve üreten çiftçi ya da hobi bahçesi yaparak bu bahçeyle ilgilenmeyi seven ve günlük koşturmacadan kaçıp huzur bulmak için kendine bir bahçe edinen kişilerin bahçe ve seralarını zararlı dış etkenlerden koruyabilmek için özellikle tercih ettikleri fileler arasında ilk sırada sera gölgelik file gelmektedir. Sera gölgelik file sayesinde sebze ve meyveler hem güneşin hem soğuğun ve hem de rüzgarın zararlı etkilerinden korunarak ısı dengesi sağlanmaktadır.

Ayrıca şiddetli yağmur ve dolu gibi iklim olaylarının oluşturabileceği ani tahribatı da önleyerek sebze ve meyvelerin daha kaliteli ve daha verimli olmalarını sağlamaktadır. Bu sayede serada ya da bahçede sebze ve meyve yetiştirmek için vermiş olduğunuz emeklerin ve yapmış olduğunuz masrafın boşa gitmeyip sebze ve meyveden fire vermeden size pozitif bir şekilde dönmesini sağlamaktadır.

Gölgelik file, yeşil file ya da sera gölgelik file fiyatları bu filelerin döşeneceği alanın genişliğine, filelerin yapımında kullanılan malzemenin kalitesine ya da filenin dokuma sıklık derecesine göre değişiklik göstermektedir.