Göz Kapağı Estetiği Nedir? Göz Kapağı Estetiği Ne İşe Yarar? Göz Kapağı Estetiği Fiyatları Ne Kadar? İşte Tüm Detaylar…

featured

 

 

Göz kapağı estetiği nedir?

Göz kapağı estetiği, göz kapağı derisinin sarkması sorunu yaşayan kişilerin göz kapaklarını gergin bir biçime sokan ve kişiye daha estetik ve güzel bakışlar kazandırmayı amaçlayan cerrahi bir operasyondur. Göz kapağı estetiği ameliyatı sayesinde sarkmış ve gevşek bir hal almış göz kapakları gerdirilerek daha anlamlı bakışlar oluşturulur.

Göz kapakları ve göz çevresi yaşlılık semptomlarının en çok göze çarptığı bölgelerin başında gelir. Bu nedenle yaş geçtikçe bu bölgedeki deformiteler daha çok belli olur ve kişilerin çoğu bu durumdan rahatsız olmaktadır. Göz kapağı estetiği ile daha derin ve genç bakışlara sahip olmak ise mümkün.

Göz kapağı estetiği hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak ve göz kapağı estetiği fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Göz kapağında ortaya çıkan yaşlılık belirtileri nelerdir?

Göz çevresi yaşlılık belirtilerinin en göze battığı bölgelerden biridir. Bilhassa alın bölgesinden aşağı sarkan derinin göz kapaklarında yarattığı baskı göz kapaklarında düşüklüğe sebep olur. Gözlerdeki yaşlı görünümü yok etmenin en etkili yolu ise göz kapağı estetiği olmaktan geçer.

Yaş artışına bağlı olarak ciltteki elastikiyet seviyesi de azalır. Elastikiyet derecesinin azalması ciltte sarkmalara sebep olur. Bu durum da özellikle vücudumuzdaki en ince deri olan göz kapaklarında erken yaş alma belirtisi olarak görülür. Üst göz kapağı ve alt göz kapağındaki yağ yastıkçıkları yaş artışı nedeniyle fıtık halini alarak burada torbalar oluşur. Alın bölgesi de yaşlılığa bağlı olarak gevşer ve göz kapaklarına baskı yapar. Bu durum da kaşların düşmesine neden olur ve göz kapakları da doğrudan etkilenir.

Göz kapağı estetiği ile tüm bu sorunlardan kurtulmak mümkün. Göz kapağı estetiği göz kapaklarındaki sarkıklığı ve gevşekliği yok ederek daha genç bakışlar elde edilmesini sağlar.

Göz kapağı estetiği nasıl uygulanır?

Göz kapağı estetiği uygulanmadan önce yalnızca göz kapakları değil tüm yüz ele alınır. Üst göz kapağı estetiğinde genellikle lokal anesteziden yararlanılır. Ancak alt göz kapağı estetiğinde genel anesteziye ihtiyaç duyulur. Üst göz kapağı estetiği öncesinde kişinin göz kapağına lokal anestezi yapılır. Bu operasyon çoğunlukla bir saatte gerçekleştirilen bir işlemdir. Anestezi ile uyuşturulan bölgedeki fazlalık olan deri alınarak bu bölgede gerginlik elde edilir. İşlem esnasında göz kapağında bulunan derinin fazla kısımları ve yağ torbalanmaları da deriden atılır.

Göz kapağı estetiği sonrasında belirgin bir iz kalmamaktadır. Adayın gereksinimi gereğince hem üst göz kapağı hem de alt göz kapağı estetiği uygulanabilir. Alt göz kapağı estetiği de genellikle 1,5 saatte gerçekleştirilen bir operasyondur.

Göz kapağı estetiği sonrasında iyileşme dönemi nasıl olur?

Göz kapağı estetiği işlemi gerçekleştikten sonra kişinin işlemden sonraki beş gün boyunca tedavi bölgesini enfeksiyon riskine ve diğer dış etkenlere karşı koruması gerekmektedir. Bu sayede iyileşme sürecine bir nebze de olsa katkı sağlanmış olur. İşlem sonrası tamamen iyileşme ve günlük hayatına dönebilmesi ise bir haftayı bulabilmektedir.

Göz kapağı estetiği sonrası uygulama bölgesinde ödem ve morarma gibi komplikasyonlar görülebilir. Bunlar normaldir. Ancak yine de dikkatli davranmak önemlidir. Bu komplikasyonlar zaman içerisinde kendiliğinden geçerler ve işlem tamamen oturmuş olur.

Göz kapağı estetiği sonrasında mutlaka tedavi bölgesine soğuk kompres uygulanmalıdır. Bu işlem göz kapaklarındaki ödemi azaltacaktır. Ayrıca doktorun önerilerine uymak ve verdiği ilaçları kullanmak da bir hayli önem arz etmektedir.

Göz kapağı estetiği yaptırmadan önce dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Tüm cerrahi işlemlerde takip edildiği üzere, göz kapağı estetiği işlemi öncesinde de hasta doktor tarafından detaylı muayene edilir ve operasyon hakkında hastanın kapsamlı bilgi edinmesi sağlanır. Hastanın beklentilerini aynı şekilde doktorun dinlemesi gerekir.

Adayın halihazırda kullandığı ilaç var ise ve sağlık durumu göz kapağı estetiği olmasına engel teşkil ediyor ise doktor bu hususta bilgilendirilmelidir. Kişi eğer besin takviyesi alıyor ise, kan sulandırıcı ilaç kullanıyor ise operasyon öncesi bunlara bir süre ara vermelidir. Ek olarak tütün ürünleri ve alkol içeren içeceklerden de uzak durulmalıdır.

Göz kapağı estetiği uygulaması için bir yaş sınırı var mı?

Göz kapağı estetiği uygulaması için herhangi bir yaş sınırlaması bulunmasa da çoğunlukla 35 yaşından sonra yaptırılan bir işlemdir. Göz kapaklarındaki deformiteler genetik özelliklere bağlı olarak da oluşsa da genellikle yaş artışına bağlı olarak ortaya çıkan bir durumdur. Bu sebeple orta yaşlarda yaptırılan bir estetik işlem olarak karşımıza çıkar.

Göz kapağı estetiği sonrası kalan izler nasıl gizlenir?

Üst göz kapağı estetiği ve alt göz kapağı estetiği uygulamalarında yapılan kesi birbirlerinden farklı yere uygulanır. Dolayısı ile bu operasyonların her ikisinde farklı bölgelerde iz kalır. Üst göz kapağı estetiğinde açılan kesi üst göz kapağının kıvrım bölgesinden uygulanır. Dolayısı ile bu bölgede oluşan iz çok belirgin olmamaktadır. Alt göz kapağı estetiği uygulamasında ise kesiler kirpik diplerinin oldukça yakınına yapılır. Ardından atılan dikişlerin bıraktığı izler ise kısa zaman içerisinde kendiliğinden azalır. Deri ile aynı rengi alan izlerin belirginliği de azalmış olur.

Göz kapağı estetiği daha gergin ve genç bir yüze sahip olmak isteyen ve daha estetik bakışlar kazanmak isteyenler için biçilmiş bir kaftandır. Göz kapağı estetiği ameliyatının sonuçlarından birçok hasta memnun kalmaktadır. Siz de göz kapağı estetiği yaptırmak ve göz kapağı estetiği fiyatları hakkında bilgi almak isterseniz kliniğimize ulaşabilirsiniz.

Göz kapağı estetiği fiyatları ne kadar?

Göz kapağı estetiği fiyatları alt göz kapağı estetiği ve üst göz kapağı estetiğinde değişir. Aynı zamanda uygulamayı yapacak olan doktor ve uygulamanın yapılacağı klinik de fiyatlandırmayı etkileyen faktörler arasında yer alır. Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerin internet sitelerinde fiyat belirtmeleri yasal değildir. Bu nedenle 0212 241 46 24 no’lu telefondan polikliniğimizi arayarak göz kapağı estetiği fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Op. Dr. Leyla Arvas

Web Site: https://www.drleylaarvas.com

Facebook  :@drleylaarvas

Instagram :@drleylaarvas

YouTube: LeylaArvas