Gürcistan’da Meydana Gelen Toprak Kayması Sonucu 11 Kişi Hayatını Kaybetti

featured

Gürcistan’ın Raça-Leçkhumi ve Kvemo Svaneti bölgesine bağlı tatil beldesi Şovi’de dün meydana gelen toprak kaymasında 11 kişi hayatını kaybetti. Şovi’deki arama kurtarma çalışmalarında şu ana kadar 11 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Ulusal yas ilan edilen olayda, bölgeden 210 kişi kurtarıldı ve yaklaşık 30 kişiye ulaşmaya çalışılıyor. Heyelan nedeniyle bölgeye ulaşım yolları ve köprüler hasar gördü ve telefon bağlantıları kesildi. Arama kurtarma ekipleri bölgeye helikopterlerle ulaşabiliyor.

Gürcistan’ın Raça-Leçkhumi ve Kvemo Svaneti bölgesine bağlı tatil beldesi Şovi’de dün meydana gelen toprak kaymasında 11 kişinin yaşamını yitirdi.

Gürcistan İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Şovi’deki toprak kaymasından sonra bölgede 2 gündür devam eden arama kurtarma çalışmaları hakkında son bilgiler paylaşıldı. Afet bölgesinde helikopterlerin desteği ile 400 kişilik ekip tarafından arama kurtarma çalışmalarının sürdüğü kaydedilen açıklamada, şu ana kadar 11 kişinin cansız bedenine ulaşıldığı belirtildi.

ULUSAL YAS İLAN EDİLDİ

Şovi’deki çalışmaları yerinde takip eden Gürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, can kayıpları nedeniyle 7 Ağustos’un “ulusal yas” olarak ilan edildiğini açıkladı.

30 KİŞİYE ULAŞILMAYA ÇALIŞILIYOR

Garibaşvili, bölgeden 210 kişinin kurtarılarak güvenli bölgelere nakledildiğini, yaklaşık 30 kişiye ulaşılmaya çalışıldığını ifade ederek, arama kurtarma çalışmalarına ordunun da katılacağını söyledi.

BÖLGEYE SADECE HELİKOPTERLE ULAŞILIYOR

Şovi’de dün meydana gelen heyelan nedeni ile bölgeye ulaşım yolları ve köprüler hasar görmüştü ve telefon bağlantıları kesilmişti. Arama kurtarma ekipleri bölgeye sadece helikopterlerle ulaşabiliyor.