Halı Altı Isıtma Sistemleri

featured

Evlerde ve kamuya açık alanlarda, özellikle camilerde kullanılan halı altı ısıtma sistemleri hem ekonomik hem de kontrolü kolay ve hızlı bir ısınma yöntemi olmasa sayesinde yakın zamanlarda sıklıkla tercih edilmeye başlanan ısıtma sistemleri olarak göze çarpıyor.

Elektrikli halı altı ısıtma sistemleri veya karbon film ısıtma sistemleri evlerde veya camilerde yaşanan ısınma sorunlarının ve maliyet problemlerinin önüne geçiyor. Estetik açıdan değerlendirme yapıldığında ise kalorifer peteklerini veya sobaları ortadan kaldırdığı için kullanıldıkları mekana hoş bir görünüm kazandırdıkları söylenebilir.

Halı altı ısıtma sistemleri anti bakteriyel özellik taşıyorlar ve suya dayanıklılar. Dolayısıyla sağlık açısından da önemli katkılar yapıyorlar.

Termostatla veya otomasyon panoları ile kolay biçimde kontrol edilebilen sistemler, evin ya da caminin farklı bölümlerini farklı zamanda ısıtma imkanı sağlıyor. Ya da farklı odalar farklı derecelerde ısıtılabiliyor. Cami otomasyon panoları sayesinde sistemin istenilen zamanda ve belli bir süre çalışması sağlanabiliyor. Wi-fi özellikleri sayesinde ise cihazın ayarları Nur Mühendislik gibi sistemi kuran firma tarafından uzaktan yapılabiliyor.

Örneğin camide kullanılan halı altı ısıtma sistemlerini namaz vaktinden 5-10 dakika önce aktif hale getirerek cemaatin konforlu biçimde ibadetlerini yapmalarını sağlayabiliyorsunuz. Kullanılmadığı zamanlarda kapatılabilen sistemler, evlerde ya da camilerde önemli miktarda enerji tasarrufu sağlıyor. Bu da ısınma faturalarının önemli miktarlarda azalmasını sağlıyor.

Isınan havanın genleşmesi ve yükselmesi, tabandan ısıtma yapan sistemlerin yani yerden ısıtma yapan sistemlerin diğer yöntemlere göre daha verimli olmasını sağlıyor. Karbon ısıtma sistemi gibi yöntemler ısıtmanın çok daha hızlı olmasını sağlıyor ve odalardaki ısı dağılımının eşit olmasına olanak tanıyor.

Halı altlarına monte edilen sistemler kolay bir şekilde kurulabiliyor. Dayanıklı olmalarına, kolay biçimde delinmemelerine veya kırılmamalarına karşılık, yaz aylarında basit biçimde sökülerek başka bir alanda muhafaza edilebiliyor. Detaylar için hemen ziyaret edin: https://nurmuhendislik.net/