Hamas, İsrail’in Gazze’deki Güvenli Bölge İddialarını Yalanladı

featured

Hamas, İsrail’in Sivillere Yönelik Saldırılarını Kınadı

Hamas tarafından yayımlanan bir açıklamada, İsrail’in Gazze’deki güvenli bölge iddialarının yalan olduğu vurgulandı. Açıklamada, İsrail’in güvenli bölge olarak ilan ettiği yerlere gitmek için evlerinden ayrılan sivillere yönelik saldırılarına devam ettiği ifade edildi.

İsrail’in Güvenli Bölge İddiası Eleştirildi

Açıklamada, İsrail’in güvenli bölge iddiasının yalandan ibaret olduğuna dikkat çekildi. İsrail’in Gazze’de 1600 ayrı katliam gerçekleştirdiği ve son olarak El-Megazi Mülteci Kampı’ndaki 100 sivilin öldürüldüğü belirtildi. Bu olayın, İsrail’in güvenli bölge iddiasının bir aldatmaca olduğunu açıkça gösterdiği ifade edildi.

Silahsız Siviller Hedef Alınıyor

Hamas açıklamasında, İsrail’in güvenli bölge olarak ilan ettiği yerlerin silahsız sivillerin hedef alındığı “insan tuzaklarına” dönüştürüldüğü belirtildi. İsrail’in kamuoyunu ve uluslararası basını yanıltmaya çalıştığı vurgulandı.

Hamas, İsrail’i Uluslararası Adalet Önüne Çıkarmak İstiyor

Hamas ayrıca, Birleşmiş Milletler (BM) ve uluslararası toplumdan İsrailli yetkililerin işlediği suçların takibinin yapılmasını ve sorumluların yargılanarak ceza almalarının sağlanmasını talep etti.