Hamas Yetkilisinden İsrail Dışişleri Bakanına Tepki

featured

Hamas Üyesi İzzet er-Rişk, İsrail Dışişleri Bakanı Cohen’in Tehdidine Karşı Çıktı

Hamas’ın Siyasi Büro Üyesi İzzet er-Rişk, İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen’in Hamas liderleri İsmail Heniyye ve Halid Meşal’e yönelik tehditlerine yazılı bir açıklama yaparak tepki gösterdi.

“Suikast Tehdidi Hamas’ın Gücünü Yansıtmıyor”

Hamas yetkilisi Rişk, Cohen’in suikast düzenleme tehdidinin Hamas’ın gücünü yansıtmadığını belirtti. Ayrıca, bu tehdidin İsrail’in sahada Kassam Tugayları ile mücadelede yetersiz kaldığının bir göstergesi olduğunu ifade etti.

“Düşmanlarımız Bizi Anlamıyor”

Rişk, İsrail’in Hamas liderlerinin şehadeti Allah’ın nimeti ve cenneti olarak gördüklerini anlamadığını söyledi. Bu inancın İslami bir değer olduğunu ve akılla anlaşılamayacağını vurguladı.

ABD’nin Veto Tehdidi Yardım Erişimini Engelliyor

Rişk, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde Gazze’de insani yardımların engelsiz erişimi için yapılan karar tasarısının üçüncü kez ertelenmesine değindi. ABD’nin veto tehdidinin BM’nin Gazze Şeridi’ne yardım girmesini bir kez daha engellediğine dikkat çekti.

“Biden, Filistin Halkını İhmal Ediyor”

Hamas yetkilisi, ABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Filistin halkını iki kez öldürdüğünü ve siyasi geleceklerini İsrail Başbakanı Netanyahu’nun aptallığına bıraktığını ifade etti.

İsrail Dışişleri Bakanı Eli Cohen, İsrail televizyonuna yaptığı açıklamada, Meşal ve Heniyye’yi ortadan kaldırmak için çalışacaklarını ve doğal ölümle ölmeyeceklerini dile getirmişti.