Hasan Çoban ve Müziklerindeki Kültürel Yaklaşımı

Türküler kişinin üzüntüsünü, acısını ve en derin duygularını mükemmel olarak yansıtan şarkılardır.

featured

Türküler kişinin üzüntüsünü, acısını ve en derin duygularını mükemmel olarak yansıtan şarkılardır. Son zamanların popüler sanatçısı Hasan Çoban kimdir sorusunu beraber yanıtlayalım. Kendisi 1987 yılında Gaziantep İlinde dünyaya gözlerini açmıştır. İlerleyen zamanda babasının yeteneği ona da geçmiş ve Fevzi Çoban tarafından türkü sanatını öğrenmiştir. Babasının yolundan ilerlemeyi başarmış olan Hasan Çoban türkülerinde kendi kültüründen de her zaman parçalar koymaktan çekinmemiştir.

Özellikle de Hasan Çoban Neney türküsüyle ön plana çıkmış ve Youtube üzerinden milyonlarca izlenme almıştır. Video klipinde başarılı bir şekilde Antep kültürünü yansıtmayı başarmıştır. Aynı zamanda kültürün vermiş olduğu dokuyu ve tarihi de klip üzerinden izlemek mümkündür. En iyi şekilde bu duyguları dinleyicilerine tattıran ve derin anlamlar ile ruhlarına dokunan Hasan Çoban çok iyi bir kitleye sahiptir.

Hasan Çoban Albüm Çalışmaları

Hasan Çoban müzik piyasasına 2013 yılında çıkarmış olduğu UTAN albümüyle adım atmıştır. Askere gitmeden önce amatör olarak çalışmış ve söz, müzik kendisine aittir. Daha sonra ufak ufak tanınmaya başladığı kariyerinde YALANCI diye ikinci albüm çalışması ile piyasaya tekrara adını çıkarmıştır. Ardından 5 albüm çalışması daha yaparak severlerini memnun etmiştir. Dinleyicilerinin kalbine, ruhuna dokunmayı en iyi şekilde başarmış ve türkünün amacına yönelik şekilde aktarılmasını sağlamıştır. Birçok etkinlik düzenlemiş, konsere katılmış ve TV şovlarına davetler almıştır. Yurt dışında kendisini seven takipçilerine ulaşmış ve onlarla birlikte keyifli vakitler geçirmiştir.