Havuz Kimyasallarının Önemi

Sağlık ve görüntü açısından havuzların temiz olması için bazı havuz kimyasalları düzenli bir şekilde kullanılması gerekir.

featured

Sağlık ve görüntü açısından havuzların temiz olması için bazı havuz kimyasalları düzenli bir şekilde kullanılması gerekir. Çevresel faktörlerden kaynaklanan bazı kirlerin temizlenmesi için dezenfektanlar kullanılırken bakteri, mikro ve yosunların engellenmesi için havuz kimyasalları kullanılıyor.

Çeşitli Havuz Kimyasalları

Havuzu temizliği için kullanılan havuz kimyasalları sayesinde bakteri ve mikrop oluşumu engellenmektedir. Havuz kimyasalları çeşitlerinden biri olan klor havuzun temizliğinde önemli rol oynuyor. Toz ve tablet şeklinde üretilen klor ile rahat ve kolay bir kullanım söz konusu olmaktadır. Havuz kimyasalları parlak ve ve ışıltılı görümleri sayesinde suda oluşan yosunları engelleyerek partiküllerin de temizlenmesini sağlıyor.

Havuz Kimyasalları Ne İşe Yarar

Havuz kimyasalları havuzda istenilen temizlik şartlarını sağlayan olmazsa olmaz kimyasallar arasında yer alıyor. Her havuz için farklı havuz kimyasallarının olması yanında bu kimyasalların kullanımı hava sıcaklığına, havuz tipine ve kullanıcı sayısına göre değişiyor.

Havuz Bakım Kimyasalları

Kış aylarında havuz tesisatlarında ve havuz suyunda yosunlaşma, kireçlenme daha çok oluyor. Havuza dökülen bakım kimyasalı 3-4 saat içerisinde karışım sağlanması beklenmesi gerekir. Havuz malzemeleri konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahip e-havuz marketi online müşterilerine siparişlerine cevap veriyor.

Havuz malzemelerini her zaman uygun fiyat politikasıyla müşterilerine sunarken satış öncesi ve satış sonrasında destek vermektedir. -havuz market online mağazamız havuz sektöründe fayda sunan birçok kaliteli markanın ürünü müşterilere sunmaktadır.

Kaynak: https://www.e-havuzmarketi.com/havuz-kimyasallari