Hazine ve Maliye Bakanlığı, 6 İldeki 12 Taşınmazı Özelleştirecek

featured

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), İstanbul, İzmir, Muş, Erzurum, Şanlıurfa ve Aydın illerinde toplam 12 taşınmazın özelleştirilmesi için adım attı. İhale sürecine ilişkin detaylar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, İstanbul’un Şile ilçesinde 3, İzmir’in Bornova betveno ve Çiğli ilçelerinde birer, Muş’un merkez ilçesinde 3, Erzurum’un Palandöken ilçesinde 1, Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesinde 2 ve Aydın’ın Didim ilçesinde 1 taşınmazın betveno giriş satışını gerçekleştirecek.

İşte ilgili taşınmazların son teklif verme tarihleri:

  • İstanbul’da bulunan taşınmazlar için son teklif tarihi 14 Kasım.
  • İzmir’in Bornova ilçesindeki taşınmaz için son teklif tarihi 15 Kasım.
  • Muş ve Erzurum’daki taşınmazlar için son teklif tarihi 15 Kasım.
  • Şanlıurfa’nın Karaköprü ilçesindeki taşınmazlar için son teklif tarihi 16 Kasım.
  • Aydın’ın Didim ilçesindeki taşınmaz için son teklif tarihi 16 Kasım.
  • İzmir’in Çiğli ilçesindeki taşınmaz için son teklif tarihi 16 Kasım.

Her taşınmaz için belirlenen şartname bedeli farklılık göstermektedir ve 4 bin 500 TL ile 10 bin TL arasında değişmektedir. Ayrıca geçici teminat bedelleri, 1 milyon TL ile 6 milyon TL arasında değişen tutarlarda belirlenmiştir.

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, ihaleleri “pazarlık” usulüyle gerçekleştirecektir. İhalelere katılacak olan teklif sahiplerinin her bir taşınmaz için ayrı ihale şartnamesi alarak ayrı ayrı teklif sunmaları gerekmektedir. Teklifler ve ilgili belgeler, son teklif verme tarihinde saat 18.00’e kadar Ziya Gökalp Caddesi No: 80, Kurtuluş/Ankara adresine elden teslim edilmelidir.