Henüz 5 Yaşındaydı ve Diş Kliniğinde Cansız Bedeni Bulundu

featured

Bursa’da, 5 yaşındaki Deniz Sönmez adlı çocuk, diş ağrısı şikayetiyle anne ve babası tarafından özel bir diş kliniğine götürüldü. Ancak bu ziyaret sonrasında yaşanan trajik olay, ailenin hayatını altüst etti. Deniz, klinikte geçirdiği 3 gün yoğun bakım sonrasında çocuk organ yetmezliğinden dolayı hayatını kaybetti. Ailenin iddiasına göre, olayda kliniğin ihmali olduğu belirtiliyor.

Olay, Bursa’da bulunan bir diş kliniği zincirinin Hürriyet şubesinde meydana geldi. Deniz’in babası Aydın Sönmez ve annesi Elena Sönmez, casivera – çocuklarının diş ağrısı şikayetiyle kliniğe başvurdu. 5 yaşındaki Deniz, 4 dolgu ve 1 diş çekimi işlemi için narkozla genel anestezi altına alındı. Ancak anestezi sonrasında çocuğun ateşi yükseldi ve kusma başladı. Anne Elena’nın iddiasına göre, doktorlar tarafından çağrılan ambulans talebi reddedildi ve “Doktor ateş düşürücü ilaç yazsın” denildi.

Üç kez doktor çağrılmasına rağmen durumun ciddiyeti görmezden gelindi ve Deniz ile annesi eve gönderildi. Ancak kısa bir süre sonra baba Aydın Sönmez, oğlunun kötüleştiğini fark etti. Minik Deniz’i hemen Bursa Dörtçelik Çocuk Hastanesi’ne götürdü. Ancak çocuğun organlarının iflas ettiği ve 3 gün boyunca yoğun bakımda  casivera giriş kaldıktan sonra yaşamını yitirdiği belirlendi.

Ailenin şikayeti üzerine olayda ihmaller zinciri olduğu iddia ediliyor. Deniz, bugün defnedildi ve aile, yaşanan trajik olayın soruşturulmasını talep ediyor.