Hepa Filtre Nerelerde Kullanılır?

Hepa filtreler, özellikle hava temizleme cihazlarında kullanılan temel filtrelerden biri hepa filtrelerdir.

featured

Hepa filtreler, özellikle hava temizleme cihazlarında kullanılan temel filtrelerden biri hepa filtrelerdir. Özellikle astım hastaları tarafından tercih edilen hava temizleme cihazlarında bu filtreler yer almaktadır. Hepa filtreler, temizlenebilen hepa filtreler ve kullan at hepa filtreler olmak üzere ikiye ayrılır. Temizlenebilen hepa filtreleri temizleyip tekrar kullanabilirken, kullan at hepa filtreler adından da anlaşılacağı üzere kullandıktan sonra atılmalıdır ve yerine yenisi takılmalıdır. Hep o filtreler özellikle hava temizleme cihazlarında kullanılır ve mevcut havanın emilip filtrelerden geçirilerek tekrar verilmesi şeklinde filtreleme işlemi gerçekleştirilir.

Aktif Karbon Kaset Filtre Nerede Kullanılır?

Aktif karbon kaset filtreler, özellikle havadaki yer alan kötü kokuları ve gazları filtreleyerek emer. Özellikle bu karbon filtreler kaset şeklinde bir yapıya sahip olup, rahatsızlık veren ciddi düzeydeki ağır kokuları emmektedir. Bu nedenle özellikle hava temizleyicilerinin içinde aktif karbon kaset filtreler kullanılır. Aktif karbonlu kaset filtreler aynı zamanda havada yer alan büyük kirleticileri ve toz gibi küçük partikülcükleri kolaylıkla emerek ortamı hem kötü kokulardan hem de toz polen gibi organizmalarda kolaylıkla temizler.

Kaset Filtre Nerede Kullanılır?

Kaset filtreler özellikle hava temizleyicilerinde bulunan temel fiziklerden biridir. Diğer adı, palet filtreler olan bu filtreler, şekilleri itibariyle dikdörtgen ve kare görünümünde olup, büyük fabrikalar ve santraller gibi oldukça büyük pisliklerin temizlenmesinde kullanılan filtrelerdir. Kaset filtreler endüstri alanında oldukça önemli büyük bir öneme sahiptir. Klima santrallerinde, kompresörlerde, hava kanallarında yani birçok alanda kullanılan bu kaset filtreler özellikle kaba pisliklerin temizlenmesinde ve filtrelenmesinde görev alırlar. Safeair Filtre sitesinden bu konuda destek alabilirsiniz.