Hibrit ve Elektrikli Araçlar İçin En Yetkin Hizmet Otopratik’te!

featured

Sabancı Holding iştiraki, Türkiye lastik sektörü lideri Brisa, Otopratik teknisyenlerinin hibrit ve elektrikli araçlar konusundaki yetkinliklerini artırmak amacıyla iki seviyeli Elektrikli ve Hibrit Araç Eğitimlerini başlattı.

Bugüne dek toplam 38 Otopratik teknisyeninin tamamladığı eğitimler, Türkiye genelindeki tüm Otopratik’leri kapsayacak şekilde devam edecek. 

 

Lastiğin ötesinde çözümleriyle mobilitenin liderliğini üstlenen Brisa, Arvento Mobil sistemleri satın almasının ardından şimdi, hızlı bakım ve servis zinciri Otopratik’te, sektördeki hizmet kalitesini arttırma ve müşteri deneyimini iyileştirme vizyonunun parçası olarak önemli bir adım daha atıyor. 2022 yılı itibarı ile Otopratik’lerdeki teknisyenlere yönelik mobilite dünyasının yükselen trendi hibrit ve elektrikli araçlarla ilgili kapsamlı bir eğitim programı başlatıldı. Bu sayede, hali hazırda birçok Otopratik noktasında devreye giren ve hızla genişleyen şarj hizmeti haricinde hibrit ve elektrikli araçlara çok daha kapsamlı bir servis paketi sunulmaya başlanmış olacak.

Otopratik teknisyenleri hibrit ve elektrikli araçlar konusundaki yetkinliklerini artırmak için 2 gün teorik, 4 gün uygulamalı olmak üzere toplam 6 gün süren iki seviyeli ve son derece kapsamlı bir Elektrikli ve Hibrit Araç Eğitim programına başladı. Bugüne kadar tamamlanan 5 oturumda toplam 38 Otopratik teknisyeni eğitimlerini tamamlarak sertifikalarını almaya hak kazandılar.

Eğitimler 2023 yılında da tüm Otopratikleri kapsayacak şekilde devam edecek. Eğitim sonunda teknisyenler elektrikli ve hibrit araçların mekanik yapısını, işleyiş mantığını teorik ve uygulamalı olarak öğrenmiş; araçlara nasıl bakım yapılması gerektiğine ve bakım yapılmadan önce alınması gereken tedbirlere hakim oluyorlar.

Verilen eğitimler sonunda yetkinlik kazanan personeli ile gerekli donanımını sağlamış Otopratik noktaları; elektrikli aracı gerilimsiz hale getirip bakım moduna alabiliyor, aracın invertör konvertör sıvısını ve batarya filtresini değiştirerek elektrikli araçlara yönelik yönelik lastik, filtre, fren hidroliği ve balatalar dahil periyodik olarak gerekli bakım hizmetlerini de tamamlayabiliyor.

Türkiye lastik pazarı lideri olmanın verdiği sorumlulukla, sektörün gelişimini desteklemeye devam eden Brisa, bu eğitimlerle sektörün çağın gerektirdiği yetkinliklere sahip olması için çok önemli bir adım atıyor. Bu sayede müşteri deneyimini iyileştirmeyi amaçlayan Brisa’nın ayrıca Türkiye’nin lastik üzerine eğitim veren ilk kurumu olan Brisa Akademi çatısındaki çalışmaları da devam ediyor.

Brisa hakkında:

Brisa’nın temelleri, Sabancı Holding ve ortaklarının girişimiyle 1974 yılında kurulan Lassa ile atılmıştır. Lastik sektöründe dünyada yaşanan gelişmelere paralel olarak; 1988 yılında Sabancı Topluluğu ile Dünyanın en büyük lastik üreticisi Bridgestone Corporation arasında gerçekleşen ortaklık sonucunda, Brisa bugünkü adını almıştır. Türkiye lastik pazarı lideridir.

Brisa Kocaeli Üretim tesisleri dünyanın tek çatı altındaki en büyük lastik fabrikalarından biridir. Aksaray fabrikası ise sektörün ilk akıllı uygulamalarla donatılmış fabrikasıdır.  Bu fabrikalarında ürettiği Lassa markalı ürünler, bugün 80’i aşkın ülkede 80 distribütörü, 610 tabelalı mağazası ile dünyada ara. Sahipleriyle buluşmaktadır.

Türk ekonomisine olduğu kadar ülkenin toplumsal gelişimine de önem veren Brisa, sürdürülebilirlik faaliyetlerini Birleşmiş Milletlerin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına katkı sağlayan şekilde ele almaktadır. Biyoçeşitliliğe katkıda bulunduğu “Turnalar Hep Uçsun”, eğitime katkısını ortaya koyduğu “Brisa Akademi” ve “Brisa Mensupları Öğrenimi Destekleme Derneği”, kültürel bir değer olan “Brisa Müze” ön plana çıkan değerleridir. Şirket, CDP Türkiye’de “İklim Değişikliği” ve “Su Güvenliği” Liderleri arasında olup, “Tedarikçi İlişkileri Derecelendirmesi”nde global liderler listesindedir. 2030’da doğrudan emisyonlarını %56 azaltmayı, 2050’de ise net sıfır emisyon hedefini açıklayan Brisa, 1,5 derece senaryosuna göre hazırladığı uzun vadeli emisyon azaltım hedefleri, Bilimsel Temelli Hedefler Girişimi (Science Based Targets Initiative) tarafından onaylanan ilk şirket olmuştur.

Brisa, Bridgestone, Lassa, Dayton, Kinesis, Firestone lastik markaları, Bandag kaplama markası, ana markaları ile beraber Lastiğim, Otopratik ve Propratik hizmet noktaları, Lastik.com.tr internet satış sitesi, ticari araç filolarına yerinde bakım sağlayan Mobilfix mobil bakım servisi ve Profleet hizmet paketi, Probox mobil satış ve hizmet noktası ve Lastik Oteli lastik saklama hizmetiyle Türkiye ekonomisi ve gelişimine katkı sunmaktadır. Şirket sürdürülebilir mobilite odak alanında, Arvento Mobil Sistemler ile, lastik, servis ve telematik iş kollarını bir araya getirerek, filo müşterilerine değer katmak için çalışmaktadır.