İçişleri Bakanı: 30 İlde FETÖ Operasyonunda 91 Şüpheli Yakalandı

featured

Bakan Yerlikaya’nın Açıklamaları

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 30 ilde FETÖ’ye yönelik düzenlenen “Kıskaç-10” operasyonlarında 91 şüphelinin gözaltına alındığını açıkladı.

Olayın Detayları

30 ilde 5 gündür devam eden operasyonlarda toplamda 91 şüpheli yakalandı.

Bakan Yerlikaya, “FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz Milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz.” dedi.

Operasyonlar, Emniyet Genel Müdürlüğü TEM Daire Başkanlığı, İstihbarat Başkanlığı, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde gerçekleştirildi.

Operasyon Sonuçları

İstanbul, Ankara, Kocaeli, Aydın, Van, Mersin, Edirne, İzmir, Antalya, Kütahya, Bursa, Samsun, Kayseri, Sivas, Denizli, Konya, Diyarbakır, Tekirdağ, Gaziantep, Isparta, Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Mardin, Ağrı, Şırnak, Hatay, Eskişehir, Çanakkale, Manisa ve Afyonkarahisar illerinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonlarda şüphelilerden çok miktarda Türk Lirası, dijital materyal ve örgütsel doküman ele geçirildi.

Bakan Yerlikaya, operasyonlarda görev alan polisleri tebrik ederek, “Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.” ifadelerini kullandı.