İkinci Ara Tatil ve Ramazan Bayramı Tatili Hakkında Son Durum

featured

İkinci Ara Tatilin Uygulanma Tarihi Belli Oldu

Geçtiğimiz aylarda gündeme gelen ikinci ara tatil iddiaları son buldu. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ara tatil için “Biraz olmayacak gibi duruyor.” açıklamasında bulunmuştu. İkinci ara tatil, 8 Nisan 2024 Pazartesi ile 12 Nisan 2024 Cuma tarihleri arasında gerçekleşecek.

Ara Tatil Ne Zaman Sona Erecek?

MEB tarafından yayımlanan 2023-2024 takvimine göre, ikinci ara tatil 8 Nisan 2024 Pazartesi ile 12 Nisan 2024 Cuma tarihleri arasında yapılacak. Okullar 15 Nisan Pazartesi günü açılacak.

Ara Tatil Uzatılacak mı?

Ara tatil, Ramazan Bayramı ile aynı haftaya denk geldiği için uzatılmayacak. Bayram tatilinin 9 gün olmasıyla birlikte ara tatil, bayram tatiliyle birleştirilmiş oldu. Bakan Yusuf Tekin, ikinci ara tatilin bayram haftasına denk gelmesi nedeniyle, “İkinci dönemde biraz olmayacak gibi duruyor.” ifadesini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Tekin, ara tatillerle ilgili yapılan çalışmalara da değinerek, ikinci dönem ara tatilinin Ramazan Bayramı tatiliyle örtüşeceğini belirtti. Tekin, ara tatillerle ilgili alınacak kararların İzleme Değerlendirme birimi tarafından değerlendirileceğini ve buna göre hareket edileceğini ifade etti.