İlk Dövmenizde Dikkat Edilecek Noktalar

İlk defa dövme yaptırmaya karar verdiğinizde öncelikle dövmenizi nereye konumlandıracağınıza ve nasıl bir dövme istediğinize karar vermelisiniz.

featured

İlk defa dövme yaptırmaya karar verdiğinizde öncelikle dövmenizi nereye konumlandıracağınıza ve nasıl bir dövme istediğinize karar vermelisiniz. Bunun karar vermeden dövme yaptırmaya gitmemeniz tavsiye olunur. Dövme yaptırmada dikkat edilecek bir diğer unsur da ten renginiz ile yaptıracağınız dövmenin renklerinin uyumudur. Bu konuda dövme ustasından yardım almanız gerekir. Antalya dövmeci seçiminde işinde profesyonel olan ve tecrübe sahibi dövme sanatçılarını tercih etmekte yarar vardır.

Özellikle koyu ten rengine sahip iseniz her renk net görünmeyebilir. Bu da sonradan dövmenizi beğenmeyip pişmanlık duyacağınız bir duruma yol açar. Dikkat edeceğiniz bir diğer önemli husus da dövmenizin görünürlüğüdür. Eğer görünmesini istemiyorsanız kıyafetlerin içinde kalabilecek bölgelere dövme yaptırabilirsiniz ancak özellikle görünürlük istiyorsanız bunu yine dövmeciniz ile görüşerek en belirgin noktalara yaptırmanız mümkün. Dövmeci Bul sitesi ile kolayca profesyonel bir dövmeci olabilir ve dilediğiniz şekilde dövme yaptırabilirsiniz.

Popüler Dövme Modelleri

Geleneksel dövme çeşitleri: genellikle gül, kadın,  çiçek gibi temaların işlendiği geleneksel dövmelerde ikonik tasarımlar göze çarpar. Parlak renkler ve cesur çizgilerin yer aldığı geleneksel dövme çeşitleri en çok beğenilen ve tercih edilen dövme türlerindendir.

Realistik dövme çeşitleri: realistik dövme türleri Rönesans’tan bugüne güzel sanatların bir parçası olmuş ve son dönemlerde de dövme sektörüne girerek popüler dövme türlerinden olmuştur. Rengârenk ünlü portrelerinden tutunda doğanın tüm gerçek figürlerini bulabileceğiniz realistik dövme türlerini yaptırabilirsiniz.

Tribal dövme çeşitleri: Antalya dövmeci konusunda kendini geliştirmiş birçok dövme sanatçısını barındırır. Birçok dövme çeşidinin yanında yüzyıllardan beri süregelen kabile geleneklerinde kullanılan dövme türlerini de başarı ile sizinle bir bütün halinde tasarlayabilen dövmeciler bunun yanında suluboya tasarımlarını da kullanırlar. Son zamanlarda özellikle gençlerin de severek yaptırdığı bir dövme çeşidi de geometrik şekilde dövmelerdir. Ve son olarak gelelim en trend dövme çeşitlerinden biri olan minimal dövme türleri vardır. Minimalist dövmeler küçük bir figür ya da simge şeklinde kullanılırlar.

Dövme Yaptırma İşlemi Ne Kadar Sürüyor?

Dövme yaptırmak için belli bir süreden söz etmek çok da doğru olmaz. Dövmenin yapılma süresi seçmiş olduğunuz dövmenin modeline ve boyutuna göre değişebilir. Minimal bir dövme 5 dakika gibi bir sürede biterken daha detaylı bir dövme için saatlerinizi verebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bir durum var ki o da bir dövme seansı için 3 saatten fazla bir süre verilmemektedir. 3 saatin bitiminde hala dövmeniz bitmedi ise bir başka seansta devam etmeniz gerekmektedir.

Antalya dövmeci araştırması yaparken dövmecinizin bu konulardaki profesyonelliği ve tecrübesi son derece önemlidir. Uzun sürecek dövme çalışmaları için 3 saat bitiminde bir sonraki seansın 10 gün sonra devam etmesi lazım. Alanında uzman bir dövme sanatçısı 50 santimetre karelik bir bölgeye 45 dakika içinde dövme yapabilmektedir. Bu konuda detaylı bilgi almak için Dövmeci Bul sitesinden yardım alabilirsiniz.

Kaynak: https://www.dovmecibul.com/bolge/antalya/