İlker Aydilek’ten Gençlere Özel Spor Pisti

Ülkemizde henüz akrobasi paten sporu pek fazla bilinmiyor. Bu durumdan yakınan İlker Aydilek bu anlamda çok güzel bir çalışma yaparak Türkiye genelinde birçok paten pisti yaptırarak gençlerin kaykay sporuna ilgi duymasını sağladı.

featured

Ülkemizde henüz akrobasi paten sporu pek fazla bilinmiyor. Bu durumdan yakınan İlker Aydilek bu anlamda çok güzel bir çalışma yaparak Türkiye genelinde birçok paten pisti yaptırarak gençlerin kaykay sporuna ilgi duymasını sağladı. 1994 yılında İzmir’de dünyaya gelen Aydilek, henüz 7 yaşında iken başarılı bir sporcu olduğunu ortaya çıkaracak çalışmalarda bulundu. Bu yaşında güreş ve futbol ile ilgilenen genç yetenek 10 yaşına geldiğinde ise akrobasi paten alanında çalışmalar yapmaya başladı.

Bu tarihten sonra bir daha bu spor dalından kopamayan İlker Aydilek, başarısını 3 yıl boyunca yapmış olduğu çalışmalar sayesinde kazandığını belirtiyor. 3 yıl içinde Akrobasi Paten alanında profesyonel olan Aydilek, bu alanda halen çalışmalarına devam ederken o dönemde Türkiye’deki tüm illerde firmaların açılış ve lansmanlarında paten gösterileri yapmasıyla biliniyor.

2016 yılında Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında en yakın rakibine 5 puanlık fark atıp oylamada %91 oy alan Aydilek, bu yarışmadan sonra Antalya’nın bütün otellerinde paten gösterileri yaptı. Bu otellerde yapmış olduğu double backflip hareketi ile Türkiye’de bir ilke imza atarak dünyanın sayılı paten sporcuları arasına girdi. 2016 yılında Modayı Tıkla ve Martin Valen markalarının yüzü olarak tüm Türkiye’de gösterilerde bulundu.

Aktif olarak paten yapmaya devam eden genç patenci kariyerine yurt dışında Türkiye’yi temsil etme alanında yöneleceğini belirtiyor. Türkiye’yi yurt dışında paten dalında başarılara ulaştıracağına inanan genç yetenek, sporcu olmak isteyenlere paten sporunu tavsiye ediyor.

 İlker Aydilek Instagram Hesabı:

https://www.instagram.com/ilkeraydilekk/

Videoları:

https://www.instagram.com/p/BGEeulsmR_a/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/p/BbunXj6HFog/?utm_medium=copy_link

https://www.instagram.com/reel/CTfeUBLjON2/