IP TV Neyi İfade Eder?

featured

IP(Internet Protocol), veri akışını ve yöntemini ifade ederken TV ise televizyonu niteler. Bu anlamda iptv internet sözleşmesi üstünden görüntü ve ses aktarımı, televizyonun hemen hemen bilgisayar haline dönüşebilmesi anlamını ifade eder. Bir başka ifade ile IPTV’yi şifreli ya da şifresiz kanalların ve depolanan video içeriklerinin, IP paketlerine dönüştürülerek geniş band internet sağlama teknolojileri üstünden son kullanıcıya yayınlanması biçiminde ifade edilebilir.

IPTV sistemleri; isteğe bağlı web tabanlı video oynatıcıları canlı program ve kanalları izlemeyi sağlamakta olan canlı IPTV/ IP simülasyon yayınlarıdır. IPTV kullanımına başlamak için kutu üstünde yer alan HDMİ kablolar yardımı ile bağlantının yapılmasının ardından kanal listesini kutuya aktarılması gerekir.  İp TV ile ilgili detaylar için iptvboxpro sitesini ziyaret edebilirsiniz.

IP TV Kullanım Şekli

Kanal listesinin olduğu “m3u8” uzantılı link adreslerini kapsayan dosya arzu edildiği takdirde ücretli olarak alınabilir. IPTV kutusunun maç adresi sayesinde kanal listesi linklerinden meydana gelen dosyayı senkronize ederek kutuya aktarılması kolaylıkla gerçekleştirilir.

IPTV; yayının kontrol edilmesini sağlamada, hızlı alışveriş gibi interaktif işlevlerin kullanılmasında, kapsama alanı içinde özel içerik gerçekleştirilebilmesi ve bölgesel anlamda özelleştirilebilmesi, geçmişe yönelik programların yeniden izlemeye sunulması gibi birçok avantaja sahiptir. Günümüzde ip tv kullanımı, bu alternatifi tercih eden kişilerin oldukça avantajlı bir konumda yer almalarına öncülük eder. Ip TV ile ilgili detaylar için Iptvboxpro sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.iptvboxpro.cam/iptv-2/