İşitme Engelli Judo Milli Takımı Sporcusu Yusuf Çelik, Altın Madalya İçin Hazırlanıyor

featured

İlk Adımlar

İşitme Engelli Judo Milli Takımı sporcusu Yusuf Çelik, judocu babası ve amcasının tavsiyesi üzerine 10 yaşında bu sporla ilgilenmeye başladı. Bugüne kadar Türkiye şampiyonluklarının yanı sıra katıldığı dünya şampiyonalarında 2, Avrupa şampiyonalarında da 3 üçüncülük elde eden milli judocunun hedefi, altın madalya alarak Türk bayrağını göndere çektirmek.

Hedef Altın Madalya

Yusuf Çelik, milli takım teknik direktörleri Atilla Öztürk ve Murat Gemalmaz eşliğinde nisan ayında Kazakistan’da yapılacak Dünya Şampiyonası için hazırlıklarını Kastamonu Olimpiyat Hazırlık ve Kamp Eğitim Merkezi’nde sürdürüyor. Yusuf Çelik, spora erken yaşta başladığını söyledi. Yusuf, ailesinin judoyla ilgilendiğini anlattı ve “Babam ve amcam judocu olduğundan dolayı bu sporu seçtim. İşitme engelliler kategorisinde 2015 yılında yarışmaya başladım. O günden beri var gücümle çalışıyorum.” dedi. Yusuf, hedefleri bulunduğuna işaret etti.

Yüksek Motivasyon

Milli sporcu, kampta çalışmaların oldukça iyi gittiğini, Dünya Şampiyonası’na en iyi şekilde hazırlandığını kaydetti. “Bu sene gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası’nda altın madalya almak, ardından da 2025’te Tokyo’da gerçekleştirilecek olimpiyatlarda ülkemi en iyi şekilde temsil etmeyi istiyorum. Beni destekleyen kulübüme ve teknik ekibime teşekkür ediyorum.”