İsrail Güçleri Batı Şeria’da Baskınlar Gerçekleştiriyor

featured

Cenin, Nablus, Eriha, Beytüllahim ve El Halil’de İsrail Güçlerinin Baskınları

Filistin haber ajansı WAFA’ya göre, İsrail güçleri Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerinde baskınlar düzenlemeye devam ediyor. Cenin, Nablus, Eriha, Beytüllahim ve El Halil kentleri, İsrail askerlerinin hedefi oldu.

Çatışmalar ve Baskınlarda Yaşananlar

İsrail askerleri, Eriha’daki Ayn es-Sultan ve Akabeti Cebr mülteci kamplarını askeri araçlar eşliğinde bastı. Bu baskınlar sırasında Filistinli gençlerle İsrail güçleri arasında çatışmalar yaşandı.

Baskınların diğer adresleri arasında El Halil kenti, Yatta beldesi ve Beytüllahim’deki Dıheyşe Mülteci Kampı bulunuyor. İsrail askerleri bu bölgelerde evlere girerek teftiş yaparken eşyaları dağıttı.

Nablus’ta ise Beyta beldesi ile Karyut köyüne yapılan baskınlarda İsrail askerleri, evlere girerek teftiş yaptı ve eşyaları dağıttı.

İsrail Güçlerinin Stratejisi

İsrail askerleri, Cenin kenti ile mülteci kampındaki baskında Cenin Hastanesi yakınlarında konuşlandı. Mülteci kampı ile kentin bazı mahallelerinde elektrikler kesildi ve İsrail güçleri havaya aydınlatma fişeği attı.

İsrail güçleri, Gazze’ye yönelik saldırıların başladığı 7 Ekim’den bu yana Batı Şeria’daki baskınlarında artış yaşanıyor. Filistinli sivillerin güvenliği ve insan hakları konusunda endişeler artarken, uluslararası toplumun bu duruma müdahale etmesi bekleniyor.