İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Murat Kurum, Caferi Derneği’ni Ziyaret Etti

featured

Kurum, Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi İnşaatını İnceledi

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Murat Kurum, seçim çalışmaları kapsamında dün akşam Küçükçekmece’deki Caferi Derneği’ni ziyaret etti. Türkiye Caferileri lideri Selahattin Özgündüz ve Caferi-Der Başkanı Hasan Babür ile bir araya gelen Kurum, yapımı devam eden Zeynebiye Camii ve Kültür Merkezi inşaatını inceledi.

İstanbul’un Kültürel Çeşitliliği ve Dini Özgürlükler

Kurum, ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, İstanbul’un farklı renk, ton ve özelliklerden oluştuğunu ve bu ahenkten dolayı kimsenin kınanıp ötekileştirilemeyeceğini belirtti. İstanbul’da dini özgürlüklerin sonuna kadar yaşanabildiğini ve bunun İstanbul’un zenginliği olduğunu vurgulayan Kurum, başkanlık döneminde herkesin inancını özgürce yaşayabileceğini söyledi.

İstanbul’un Altyapı ve Üstyapı Çalışmaları

Kurum, İstanbul’un hızla büyümesiyle birlikte altyapı ve üstyapı çalışmalarının da önem kazandığını ifade etti. Belediyecilikte laf üretmeyeceklerini ve iş yapacaklarını vurgulayan Kurum, İstanbul’un zorluklarını tecrübe ve birikimleriyle aşacaklarını belirtti.

Herkesin Eşit Hizmet Alması

Murat Kurum, hizmet anlayışlarında kimseyi ötekileştirmeyeceklerini ve herkesin belediyecilik hizmetlerinden eşit şekilde yararlanması gerektiğini söyledi. Toplumsal, sosyal, kültürel ve dini yapıların ikincil planda olmayacağını vurgulayan Kurum, adaletin herkes için önemli olduğunu ve adaleti elden bırakmayacaklarını belirtti.

“Herkes Bizim Biriciğimiz, Özümüz, Canımızdır”

Son olarak, Hazreti Ali’nin adaletle ilgili bir sözünü hatırlatan Kurum, “Herkes bizim biriciğimizdir, özümüzdür, canımızdır” dedi ve herkesin eşit şekilde hizmet alacağı bir İstanbul için çalışacaklarını söyledi.