İstanbul Film Festivali 2022 Programı Açıklandı

featured

İstanbul Film Festivali’nde Neler Olacak?

Ülkemizin en büyük sinema etkinliği olan İstanbul Film Festivali, Türk ve Dünya sinemasından ödüllü filmleri, yıldız oyuncuları ve usta yönetmenleri bir araya getiriyor.

Festival Programı ve Katılımcılar

132 uzun ve 12 kısa metrajlı filmi kapsayan zengin bir program sunan festival, dünya sinemasının en yeni örneklerini, kült yapıtları, usta yönetmenleri ve genç yetenekleri izleyicilerle buluşturacak.

Özel Gösterimler ve Konuklar

Festival, sponsorluğunu N Kolay’ın üstlendiği etkinliklerle 12 gün boyunca sinemaseverlere dolu dolu günler yaşatacak. Konuk yönetmen ve oyuncuların katılacağı söyleşiler, özel gösterimler ve etkinlikler festivalin vazgeçilmezleri arasında yer alacak.

Özel Konuklar ve Gösterimler

İtalyan yönetmen Ferzan Özpetek’in “Bir İstanbul Üçlemesi: Meze, Müzik ve Muhabet” adlı filmi festival kapsamında Türkiye’deki ilk gösterimini gerçekleştirecek. Ayrıca, dünya sinemasının önde gelen isimlerinden Wim Wenders’in üç filmi de festivalde izleyicilerle buluşacak.

Onur Ödülleri ve Gösterim Yerleri

Sinemaya gönül veren isimlere verilen Sinema Onur Ödülleri ise Meral Orhonsay ve Engin Ayça’ya takdim edilecek. Gösterimler Beyoğlu, Şişli ve Kadıköy’deki 6 farklı salonda gerçekleşecek.